Home WiadomościZ kraju Lublin: o. Mirosław Chmielewski dyrektorem Konwiktu KUL

Lublin: o. Mirosław Chmielewski dyrektorem Konwiktu KUL

Redakcja

O. Mirosław Chmielewski CSsR na wniosek rektora KUL ks. prof. dra hab. Antoniego Dębińskiego został mianowany przez abpa Stanisława Budzika, Wielkiego Kanclerza KUL, dyrektorem Konwiktu Księży studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Nominacja została wręczona przez Księdza Rektora KUL dnia 25.09.2018 r.

Dom Księży studentów i wykładowców KUL jest jednym z największych na świecie domów kapłańskich. Dzieje tego gmachu wiążą się nie tylko z historią uczelni. O wiele bardziej złączone są z losami jego mieszkańców, których kolejne pokolenia już od 100 lat kształcą się w murach katolickiego uniwersytetu, formującego świeckich i duchownych do służby Bogu i Ojczyźnie.

W przeszłości Konwiktem zarządzali m in.: o. Jacek Woroniecki OP, ks. Władysław Korniłowicz, sługa Boży ks. Wincenty Granat, bp Jan Szlaga, bp Kazimierz Ryczan, ks. Zbigniew Wit, ks. Kazimierz Święs i ks. Marek Grygiel TChr.

Obecnie w Konwikcie mieszka stu dwudziestu pięciu księży diecezjalnych i zakonnych z całej Polski, w tym także grupa kapłanów z Nigerii (20) oraz pracownicy naukowi uczelni. W Domu Księży mieszka i pracuje także wspólnota Zgromadzenia Sióstr Sług Jezusa oraz Ojcowie Jezuici, posługujący w kościele akademickim KUL.

Kadencja dyrektora Konwiktu trwa 4 lata. Do jego zadań, we współpracy z wicedyrektorem, ojcami duchownymi oraz z przedstawicielami mieszkańców, jest troska o duchowe i administracyjne wymiary domu kapłańskiego oraz o zatrudnionych w nim pracowników.

red.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda