Home WiadomościZ kraju Lublin: Radio Maryja gościło w mariańskim seminarium

Lublin: Radio Maryja gościło w mariańskim seminarium

Redakcja

Radio Maryja gościło w miniony czwartek w murach Wyższego Seminarium Duchownego Księży Marianów w Lublinie, skąd transmitowało poranną mszę świętą sprawowaną w intencji o nowe powołania do życia zakonnego i kapłańskiego.

Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Jerominek MIC, przełożony domu seminaryjnego oraz prefekt alumnów. Homilię wygłosił ks. dr Artur Radacki MIC, rektor WSD. Homileta, nawiązując do Ewangelii, wskazał na prawdę, iż wszyscy jesteśmy synami Bożej obietnicy, która przewyższa wszystkie ludzkie obietnice.

Nieco później miała miejsce katecheza, którą wygłosił ks. Krzysztof Trojan MIC. W nawiązaniu do obchodzonego w mariańskiej wspólnocie zakonnej Roku bł. Jerzego Matulewicza prelegent przybliżył najpierw postać odnowiciela marianów, skupiając się następnie na jednym z charakterystycznych rysów jego działalności w Kościele, jaką była promocja apostolatu osób świeckich w Kościele. Po katechezie słuchacze mieli możliwość telefonowania do utworzonego w seminarium studia, w którym księża K. Trojan i A. Jerominek odpowiadali na pytania radiosłuchaczy oraz odnosili się do ich głosów i sugestii.

Z zapisem katechezy w formacie mp3 można się zapoznać na stronie Radia Maryja.

Za: www.marianie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda