Lublin: Relikwie dla parafii Dobrego Pasterza

Sercańska parafia Dobrego Pasterza w Lublinie ma relikwie św. siostry Faustyny. Po odebranie relikwii udali się do Łagiewnik parafianie ze swym proboszczem.

Prośbę o relikwie apostołki Bożego miłosierdzia skierował w imieniu parafian do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia proboszcz ks. Andrzej Gruszka SCJ. Uroczyste ich przekazanie odbyło się w łagiewnickim kościele podczas Mszy św., w której uczestniczyła 50 osobowa delegacja parafii. W czasie homilii, ks Gruszka przypomniał postać żyjącej w tym miejscu siostry Faustyny oraz wielkiego czciciela Bożego miłosierdzia papieża Jana Pawła II. Podkreślił również potrzebę bycia apostołami miłosierdzia poprzez modlitwę, słowo i czyny. Podziękował siostrom ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia za dar relikwii ich świętej Patronki.

Z kolei przekazując relikwie s. Ignacja wyraziła radość, że św. Faustyna ma wielu przyjaciół w parafii Dobrego Pasterza i życzyła owocnego szerzenia orędzia miłosierdzia we wspólnocie parafialnej.

Uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w Godzinie Miłosierdzia, zwiedzili sanktuarium i wznoszone nieopodal centrum św. Jana Pawła II, gdzie modlili się m.in. przy sarkofagu śp. kard. Stanisława Nagyego SCJ. Wcześniej nawiedzili sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile.

Przywiezione do parafialnego kościoła relikwie św. Faustyny znajdują się w kaplicy Miłosierdzia, w której codziennie gromadzą się wierni na Koronce i zanoszone są prośby za przyczyną Świętej z Łagiewnik.

Za: www.sercanie.pl.