Home WiadomościZ kraju Lubomierz: spotkanie franciszkańskich wychowawców

Lubomierz: spotkanie franciszkańskich wychowawców

Redakcja

W dniach 11-13 listopada w domu rekolekcyjnym „Albertówka” w Lubomierzu odbyło się jesienne spotkanie wychowawców krakowskiej prowincji franciszkanów.

 

W spotkaniu wzięli udział: prowincjalny prefekt studiów i zarazem wikariusz prowincji o. Piotr Stanisławczyk, prefekt ds. formacji ciągłej o. Piotr Bielenin, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego OO. Franciszkanów w Krakowie o. Mariusz Kozioł.

 

Byli także obecni mistrzowie nowicjatu i postulatu: o. Paweł Gogola z Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla i o. Bartosz Pawłowski z Głogówka na Opolszczyźnie, odpowiedzialny za formację na Ukrainie o. Stanisław Nuckowski z Boryspola, oraz prowincjalny animator duszpasterstwa powołań – o. Piotr Dąbek z Krakowa.

 

Stało się już zwyczajem krakowskiej prowincji franciszkanów, że spotkania wszystkich braci odpowiedzialnych za formację odbywają się dwa razy do roku. Czas spotkania jest rozdzielony pomiędzy wspólną modlitwą, refleksjami i sprawozdaniami dotyczącymi przebiegu formacji na poszczególnych jej etapach.

 

Wykorzystując bliskość gór i sprzyjającą pogodę, bracia wykorzystali także wolny od obrad czas na prawdziwie franciszkańską kontemplację piękna stworzenia.

ps/red.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda