Home WiadomościZ kraju Magazyn Salwator: Od kołyski aż po grób

Magazyn Salwator: Od kołyski aż po grób

Redakcja

Pierwszy w tym roku numer „Salwatora” jest poświęcony rodzinie. Zamieszczone w nim artykuły zachęcają do refleksji nad tym, czym jest dla człowieka dar rodziny w zamyśle Pana Boga, a także nad realiami rodzin współczesnych.

O tym, skąd czerpią inspiracje dla swojego życia rodzinnego, opowiadają w wywiadzie Wanda i Radek, wychowujący pięcioro małych dzieci. Salwatoriański misjonarz ks. Wojciech, pełniący posługę w Albanii, dzieli się doświadczeniem spotkania z rodzinami, wśród których pracuje od lat (artykuł opatrzony jest pięknymi zdjęciami, promieniującymi ciepłem więzi rodzinnego domu).

Urokliwy zakątek Czarnogóry, jakim jest Zatoka Kotorska, będąca od półtora roku miejscem posługi salwatoriańśkiej, a także bł. Gracjana, świętego Eucharystii, który pomaga żeglarzom i marynarzom, jedna zwaśnionych i jest lekarzem rozpadających się małżeństw, przedstawia ks. Dariusz, proboszcz Sanktuarium bł. Gracjana w Muo.

Nie brak również relacji z RMS-owskich akcji wyjazdowych i spotkań z młodzieżą, jakie miały ostatnio miejsce w północnych i południowych regionach Polski. Natomiast w „Apostole Zbawiciela” – biuletynie Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań – młodzież będzie mogła spotkać się ze „świętym naukowcem” Sł. B. Jerzym Ciesielskim i zastanowić się, m.in. nad znaczeniem nauki w życiu chrześcijanina. Zapraszamy do lektury!

www.salwator.com

Za: www.sds.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda