Majowe „Dobre Nowiny”

Zapowiedź sesji naukowej „Błogosławieni Męczennicy z Peru: o. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek – patronami w obronie przed terroryzmem” to jeden z tekstów, jakie znalazł się w majowym numerze „Dobrych Nowin”.

W stulecie objawień Matki Bożej w Fatimie redakcja opublikowała także recenzję filmu „Teraz i w godzinę śmierci”, który w maju wejdzie na ekrany polskich kin.

Sesja organizowana przez franciszkanów będzie mieć miejsce 13 maja 2017 r. w auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Poprzedzi ją Msza Święta odprawiona w Sanktuarium o godz. 9.00, a wspomniany film będzie wyświetlony o godz. 17.00. Jest to opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy modlitwa. Dzięki modlitwie w świecie dzieją się rzeczy niezwykłe. Film opowiada o nowej „Krucjacie Różańcowej w obronie przed terroryzmem” pod patronatem Męczenników z Pariacoto. Na film można będzie wejść jedynie za zaproszeniami, jakie rozprowadzać będzie br. Jan Hruszowiec. Po filmie będzie miało miejsce spotkanie z bohaterami, którzy w nim wystąpili.

W majowym numerze „Dobrych Nowin” Czytelnik znajdzie także rozmowę z Jimem Caviezelem, aktorem, który zagrał Pana Jezusa w „Pasji”. Aktor w czasie swojego pobytu w Polsce udzielił wywiadu siedmiu redakcjom – na samym początku spotkał się jednak z „Dobrymi Nowinami” i zdradził szczegóły nowego filmu, który będzie mówił o Zmartwychwstaniu Chrystusa.

W numerze Czytelnik znajdziecie świadectwo Mariusza Talarka, którego babcia w sposób cudowny została ocalona z obozu w czasie II wojny światowej. Piotr Chomicki przedstawia nam wszystkim „medyczną” akcję, jaką organizuje Fundacja Holy Mary Team. Tradycyjnie Przemysław Radzyński przeprowadził wywiad – tym razem jego gościem był ks. bp Grzegorz Ryś, który w innym miejscu tego numeru daje piękne świadectwo o Zmartwychwstaniu Chrystusa.

Czytelnik znajdzie także informację o niezwykłej relikwii, jaka znajduje się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie oraz w Sanktuarium w Prostyni. Tradycyjnie swoje felietony napisali dla „Dobrych Nowin” Weronika Kostrzewa i Mateusz Ochman. Zachęcamy do lektury!

Za: www.franciszkanie.pl.