Home Wiadomości Marcowe „Dobre Nowiny” w drodze na parafie

Marcowe „Dobre Nowiny” w drodze na parafie

Redakcja

Wspomnienie o śp. Helenie Kmieć, wolontariuszce zamorodowanej w styczniu w Boliwii, cudzie jaki wydarzył się na Jasnej Górze, zapachu świętych i recepcie na sukces Kamila Stocha można przeczytać w najnowszym numerze „Dobrych Nowin”.

Od poniedziałku 20 lutego ta bezpłatna, ewangelizacyjna gazeta trafia na parafie w całej Polsce.

Tematem numeru są słowa tegorocznego roku „Idźcie i głoście”. W rozmowie z Przemysławem Radzyńskim ks. Ireneusz Okarmus, proboszcz krakowskiej parafii Matki Bożej Różańcowej wyjaśnia kto i jak może ewangelizować w parafii. Nad drzwiami wejściowymi do kościoła pw. św. Barbary widnieje napis: „Idźcie i głoście”. Te słowa często widziała śp. Helena Kmieć. Przejęła się nimi dogłębnie i swoim całym życiem głosiła Dobrą Nowinę. Przedstawiamy jej sylwestkę.

Maciej Sikorski zafascynował się New Age, tarotem. W najnowszym numerze „Dobrych Nowin” daje wzruszające świadectwo uwolnienia się ze zniewolenia i powrotu do Pana Boga.

Wśród dobrych nowin, jakie napływają każdego dnia z Polski i ze świata, mówimy i o tym, że ks. abp Marek Jędraszewski podarował Ojcu Świętemu Franciszkowi figurkę św. Siostry Faustyny z jej relikwiami.

Czytelnicy „Dobrych Nowin” przeczytają o cudzie, jaki miał miejsce na Jasnej Górze. Być może wielu zaintersuje się Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie, gdzie wymodlonych zostało już wiele dzieci. Nie tylko fanów skoków narciarskich zapewne zaintersuje tekst o Kamilu Stochu i jego recepcie na sukces.

W roku stulecia objawień Matki Bożej w Fatimie nie może zabraknąć i tego tematu – tym razem Henryk Bejda przedstwił nam objawienia, jakie miała s. Łucja, a także temat nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca.

To tylko część tematów, jakie redakcja „Dobrych Nowin” proponuje nam w marcowym numerze. Już niebawem 200 tysięcy gazet trafi na ponad 2 tysiące parafii Polski. „Dobre Nowiny” rozdawane są także w szpitalach, a nawet więzieniach. Jeśli jeszcze ktoś nie zna „Dobrych Nowin”, a chciałby się włączyć w ich wydawanie lub rozdawanie może skontaktować się z nami przez stronę internetową www.dobrenowiny.pl lub grupę na FB Dobre Nowiny.

Za: Małgorzata Pabis

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda