Home Wiadomości Marcowy numer „Dobrych Nowin” już jest

Marcowy numer „Dobrych Nowin” już jest

Redakcja

Marcowe „Dobre Nowiny” przygotowują Czytelników do przeżycia najważniejszych dni w roku katolika. Henryk Bejda w tekście „Dni Twojego odkupienia” tłumaczy co przeżywamy w Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę.

Z kolei Piotr Czartoryski-Sziler opowiada nam o śledztwie, jakie przeprowadził dziennikarz Lee Strobel, a w wyniku którego doszedł do wniosku, że „Zmartwychwstanie Chrystusa to fakt”.

Redakcja „Dobrych Nowin” informuje swoich Czytelników o cudzie z rybami, jaki ma miejsce w Kazachstanie, a którego świadkami są m.in. siostry karmelitanki, które tam mieszkają.

Bardzo ciekawa jest także rozmowa z Zofią Pilecką-Optułowicz, która opowiada o swoim ojcu – rotmistrzu Witoldzie Pileckim, żołnierzu niezłomnym.

Każdy Czytelnik „Dobrych Nowin” zapewne z zaciekawieniem przeczyta świadectwo życia ks. Mariana Augustyna. Kiedy jeszcze był w łonie swojej mamy lekarze proponowali kobiecie aborcję, a ona się na to nie zdecydowała. Kilka lat temu ks. Marian złamał kręgosłup i w tym dramatycznym momencie dowiedział się, że jest chory na raka. Dziś kapłan jest zdrowym człowiekiem, a jego pasją jest jazda na motocyklu crossowym.

Jak w każdym numerze i tym znajdują się ciekawostki – tym razem o św. Klemensie Hofbaurze, św. Bernardzie z Clairvaux oraz o przyszłej błogosławionej – Hannie Chrzanowskiej.

W sposób szczególny polecamy odpowiedź ks. Tomasza Szarlińskiego, na pytanie Czytelniczki: „Dlaczego Kościół sprzeciwia się metodzie in vitro”.

Życzymy miłej lektury! (do ściągnięcia TUTAJ).

Redakcja Dobre Nowiny
ul. Rękawka 51, 30-535 Kraków
tel./fax: 12 314 27 80, 12 411 14 52
e-mail: [email protected]

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda