Home WiadomościZ kraju Marianie z Domu Zakonnego na Mariankach objęci kwarantanną

Marianie z Domu Zakonnego na Mariankach objęci kwarantanną

Redakcja

Marianie z Domu zakonnego na Mariankach są objęci kwarantanną. Sanktuarium na Mariankach pozostaje otwarte a Msze święte będą odprawianie przez księży spoza naszego domu zakonnego – informuje przełożony domu zakonnego, ks. Jan M. Rokosz MICP w komunikacie opublikowanym na stronie Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii.

„Do czasu otrzymania wyników badań duszpasterzy, osoby, które uczestniczyły w Mszach świętych w ostatnim tygodniu nie są objęte obowiązkowymi rygorami sanitarnymi” – czytamy.

W komunikacie opublikowanym 16 sierpnia marianie informują, że u osoby, która w dniach 10 i 11 sierpnia br., przebywała w domu zakonnym na Mariankach, potwierdzono COVID 19. „Osoba ta nie odwiedziła Sanktuarium św. Ojca Stanisława Papczyńskiego, nie sprawowała u nas Mszy świętej, ani nie miała kontaktu z żadną osobą spoza naszego domu zakonnego” – precyzuje komunikat.

Zgodnie z decyzją Inspekcji Sanitarnej, wszystkie osoby przebywające w domu zakonnym, które miały kontakt z osobą zakażoną, zostały objęte kwarantanną, a to oznacza, że dom zakonny przy ul. Papczyńskiego 6A pozostaje zamknięty.

Jutro, 18 sierpnia br., wszyscy domownicy mający kontakt z osobą zakażoną zostaną poddani badaniom na obecność koronawirusa. Wynik tych badan będzie prawdopodobnie znany najpóźniej w czwartek 20 sierpnia.

Zgodnie z wytycznymi Inspekcji Sanitarnej, do czasu otrzymania wyników badań duszpasterzy, osoby, które w ostatnim czasie uczestniczyły w Sanktuarium w Mszach świętych nie są objęte obowiązkowymi rygorami sanitarnymi.

Dla bezpieczeństwa kościół sanktuaryjny został zdezynfekowany i decyzją Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie zostaje zamknięty pod warunkiem, że Msze św. będą odprawianie przez księży gości spoza domu zakonnego na Mariankach.

Jak informuje przełożony domu zakonnego, żaden z marianów mających kontakt z osobą zakażoną nie zaobserwował dotąd u siebie żadnych objawów.

Kontaktu z osobą zakażona nie mieli: ks. Lukasz Mazurek MIC i ks. Dariusz Mażewski MIC, którzy w tym czasie przebywali na wakacjach.

Informacje na temat bieżącej sytuacji dostępne będą na stronie Papczyński.pl oraz telefonicznie pod numerami: 515 866 612; (22) 727 32 58.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda