Mariówka zaprasza!

Już czwarty rok Zgromadzenie Sióstr Służek NMPN prowadzi działalność leczniczą w NZOZ PROMIEŃ w Mariówce. Serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby konsekrowane i wszystkich zainteresowanych na rehabilitację i regenerację fizyczno-duchową do naszego ośrodka. Swoisty klimat przepełniony ciszą i czyste powietrze predysponują to miejsce do spokojnego odpoczynku i nabierania sił witalno-duchowych.

Sam budynek, w którym znajduje się Ośrodek wpisał się w piękną, ale też i bolesną historię naszej Ojczyzny. Mieści się w dawnych szkołach, w których wychowały się wspaniałe pokolenia Polaków, przeszedł czas stacjonowania wojsk okupanckich, komunistycznego zawłaszczenia a po odzyskaniu i gruntownym odremontowaniu służy teraz ludziom chorym.

Od około roku mamy możliwość przyjmowania pacjentów na rehabilitację stacjonarną w warunkach szpitalnych i hotelowych. Na terenie Ośrodka znajduje się kaplica a wokół budynku zagospodarowany park, w pobliżu zaś dostępny dla pacjentów duży ogród domu generalnego naszego Zgromadzenia. Dysponujemy pełnoprofilową bazą zabiegową; osoby zainteresowane mogą również skorzystać z hipoterapii i z nowoczesnego basenu, który znajduje się w odległości 4 km od Ośrodka, w niedalekiej Przysusze.

Pobyt w naszym Ośrodku polecamy wszystkim zainteresowanym wypoczynkiem, regeneracją sił, rehabilitacją i leczeniem, szczególnie kręgosłupa, stawów i chorób neurologicznych.

Niestety dotychczas nie udało się nam uzyskać kontraktu z NFZ, dlatego pobyt ma charakter odpłatny. Ponieważ nasza działalność jest działalnością non-profit, dlatego też opłata za pobyt pokrywa jedynie koszt utrzymania pacjenta i obecnie wynosi ona za tydzień zabiegowy (od poniedziałku do soboty) 700 zł (w pokoju 2-osobowym) i 800 zł (w pokoju 1-osobowym) – co pokrywa koszt wyżywienia, noclegów, 5 zabiegów fizjoterapeutycznych i 2 gimnastyk dziennie (koszt osobodnia wynosi 127 zł). Prowadzimy również jednodniową rehabilitację (w soboty) dla grup (do 20 osób). Jest ona połączona z edukacją zdrowotną i wypoczynkiem. Zachęcamy kapłanów i inne osoby zainteresowane do organizowania grup z parafii lub innych środowisk. Koszt dla jednej osoby wynosi 100 zł.

Wszystkie dokładne informacje znajdują się na naszej stronie internetowej: www.promien.mariowka.net . Zapisy w Rejestracji – od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00-17.00 – pod numerem telefonu: 48-675-01-37.

s. Barbara Pełszyńska – lekarz specjalista neurologii, balneologii i medycyny fizykalnej, kierownik NZOZ-u PROMIEŃ