Home Wiadomości Matka Boża Częstochowska u krakowskich franciszkanów

Matka Boża Częstochowska u krakowskich franciszkanów

Redakcja

Matka Boża Częstochowska u franciszkanówW dniach 28-29 listopada 2016 r. w klasztorze krakowskich franciszkanów odbyła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która odwiedza od 2013 roku klasztory męskie w Polsce.

Zakonnicy uroczyście powitali obraz przy furcie klasztornej, a następnie procesyjnie, ze świecami w rękach i śpiewem Litanii Loretańskiej, przeszli do kaplicy klasztornej, gdzie obraz został umieszczony na całą dobę.

Przy obrazie odbyły się wspólne uroczyste nieszpory oraz nabożeństwo maryjne, a także Msza Święta konwentualna, koronka franciszkańska, medytacja słowa Bożego. Bracia wysłuchali konferencji paulina, o. Grzegorza Prusa. W uroczystościach uczestniczyli również bracia klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów wraz z wychowawcami. Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej stała się dla wspólnoty zakonnej czasem refleksji i odnowienia Profesji Zakonnej, której tradycyjnie dokonuje się 29 listopada w święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego.

Po zakończeniu modlitw obraz został przekazany naszym sąsiadom – dominikanom.

o. Martin Buntov OFMConv

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda