Matka Boża Kodeńska w Sanktuarium na Świętym Krzyżu

W piątkowe popołudnie – 2 sierpnia br.; przybyła do naszej wspólnoty świętokrzyskiej Matka Boża Kodeńska, Matka Jedności i Miłosierdzia.

Kustoszem obrazu był o. Marcin Szwarc OMI z komunitetu kodeńskiego. W pierwszym dniu poprowadził dzień skupienia dla naszej wspólnoty zakonnej: ojców, braci zakonnych i nowicjuszy.

W sobotni wieczór wraz z wiernymi spotkaliśmy się przy wizerunku Pani Kodeńskiej by wspólnie modlić się i zawierzać Bogu przez Jej wstawiennictwo naszą wspólnotę zakonną, pielgrzymów i pątników nawiedzających świętokrzyskie sanktuarium;

W niedzielę rano Matkę Bożą przywitali przedstawiciele Huty Szklanej: dzieci oraz pani sołyts Barbara Zielińska a w imieniu wspólnoty zakonnej ojciec superior Marian Puchała OMI.

Przed każdą Mszą świętą o. Marcin przybliżył wiernym historię obrazu i Kodnia. Natomiast po Mszy świętej o godzinie 11.30 miało miejsce nabożeństwo, podczas którego blisko 100 wiernych przyjęło szkaplerz Serca Jezusowego i Matki Bożej Kodeńskiej;

Przez całą niedzielę wierni bardzo licznie gromadzili się przy wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej zawierzając swoje intencje i sprawy; wielu z nich swoje prośby zapisało w księdze próśb i podziękowań.

Za: swietykrzyz.pl