Home WiadomościZ kraju Medal dla franciszkanina

Medal dla franciszkanina

Redakcja

28 lutego 2022, dzień przed 49 rocznicą śmierci admirała floty Józefa Unruga odbyły się w Helu uroczystości upamiętniające tego wybitnego dowódcę Marynarki Wojennej w latach 1925-1939 i Obrony Wybrzeża w kampanii wrześniowej 1939. 

Podczas uroczystości wręczono medale „Pro Patria” osobom, które kultywują pamięć o adm. floty Józefie Unrugu. Medal otrzymała Jego wnuczka Barbara Unrug oraz nasz współbrat o. Ireneusz Główczewskiemu OFM, proboszcz parafii pw. Bożego Ciała.

Medal Pro Patria wręczał obecny na Uroczystości Minister Jan Józef Kasprzyk, Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

O 11:00 odprawiona została uroczysta Msza św. W intencji śp. admirała floty Józefa Unruga, a po Eucharystii odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy memoratywnej w hołdzie bohaterskiemu dowódcy Obrony Wybrzeża w 1939 roku. Tablica znajduje się na budynku kościoła.

Orkiestra Reprezentacyjna MW odegrała hymn, który wszyscy odśpiewali, a Kompania Honorowa oddała salwę honorową.

LINK DO FILMU Z UROCZYSTOŚCI

Za: franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda