Home WiadomościZ kraju MEDAL RÓŻY dla o. prof. UAM dr. hab. Adama R. Sikory OFM

MEDAL RÓŻY dla o. prof. UAM dr. hab. Adama R. Sikory OFM

Redakcja

W dniu 14 stycznia, po X edycji Verba Sacra. Biblia Kaszubska w ratuszu miejskim w Wejherowie, Prezydent Miasta Krzysztof Hildebrandt wyróżnił o. prof. UAM dr. hab. Adama Ryszarda Sikorę OFM, kierownika Zakładu Egzegezy Starego i Nowego Testamentu na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu, „MEDALEM RÓŻY” – „w uznaniu zasług za rozwój kultury Kaszub i dbałość o zachowanie mowy Ojców, za współtworzenie fenomenu, jakim jest cykl „Verba Sacra. Modlitwy Katedr Polskich” od 10 lat goszczący w murach wejherowskiej kolegiaty”.

O. Adam R. Sikora od 1993 roku przygotowuje teksty biblijne na rokroczne edycje, dokonując przekładu na język kaszubski z języka hebrajskiego lub greckiego. Jest on także autorem komentarza teologicznego wygłaszanego przed każą edycją. Teksty biblijne czyta po kaszubsku nieprzerwanie od 10 lat, pochodząca z Kaszub, wybitna aktorka polska Danuta Stenka. Reżyserem całości projektu jest Przemysław Basiński z Poznania. Po dziesiątej edycji wraz z o. Adamem „MEDALEM RÓŻY” został wyróżniony również Przemysław Basiński, a Danuta Stenka otrzymała Nagrodę Prezydenta Wejherowa – Statuetkę Jakuba Wejhera.

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda