Home WiadomościZ kraju Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Diecezja Płocka

Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Diecezja Płocka

Redakcja

Delegatem KWPZM ds. zakonow męskich w diecezji jest o. Wiesław Marek Wiśniewski CP.

W diecezji jest ok. 200 sióstr zakonnych i ponad 50 zakonników, prowadzących m.in. 6 parafii. Są 4 dziewice i 12 wdów konsekrowanych.

W roku 2020 na pamiątkę drogi, którą 128 lat temu przebył z Zakroczymia do Nowego Miasta n. Pilicą bł. o. Honorat Koźmiński OFMCap, trwały pielgrzymki i rekolekcje online u kapucynów.

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach jest przez najbliższy rok świątynią jubileuszową, w której można uzyskać odpust zupełny w związku z rokiem jubileuszowym karmelitów, obchodzących 800. rocznicę męczeńskiej śmierci św. Anioła z Sycylii – pierwszego świętego zakonu karmelitańskiego.

Pasjoniści uroczyście rozpoczęli obchody 300-lecia zgromadzenia. Obchody potrwają do stycznia 2022 roku i obchodzone będą pod hasłem: „Odnowić naszą misję. Wdzięczność, proroctwo, nadzieja”. W przasnyskim sanktuarium można uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

9.02.2020 roku bp Piotr Libera przewodniczył uroczystej profesji monastycznej i konsekracji s. Benigny Łąpieś, benedyktynki z sierpeckiego klasztoru. Była to pierwsza od 20 lat taka uroczystość w tym opactwie.

„Zbawienie Ludu Mazowsza” – pisał przed 50 laty kard. Karol Wojtyła o Tej, której wizerunek znalazł się wśród 47. ukoronowanych przez Prymasa Tysiąclecia. 6.09.2020 roku wspominano te wydarzenia podczas jubileuszowych uroczystości u Hetmanki Mazowsza z Jasnej Góry Czerwińskiej. Mszy świętej przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, a towarzyszyli mu biskup płocki Piotr Libera oraz ks. Tadeusz Jarecki, inspektor warszawskich salezjanów. Do września 2021 roku można w Czerwińsku zyskać odpust zupełny.

Na podstawie: www.plock.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda