Home WiadomościZ kraju Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Diecezja Sandomierska

Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Diecezja Sandomierska

Redakcja

Delegatem KWPZM ds. zakonow męskich w diecezji jest o. Wojciech Krok OP.

W diecezji jest ponad 70 zakonników, z 9 zgromadzeń, w 12 domach, prowadzących 9 parafii oraz około 330 sióstr zakonnych, z 17 zgromadzeń, w 40 domach zakonnych. Jest także 7 dziewic konsekrowanych i 1 wdowa.

Dominikanie wspierali w czasie epidemii Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Tarnobrzegu materialnie i duchowo. Natomiast 3 kapucyni ze Stalowej Woli-Rozwadowa wspierali, wraz 3 albertynami, dom pomocy społecznej w tym mieście.

07.10.2020 roku w klasztorze dominikanów odbył się koncert muzyki hiszpańskiego renesansu. Dodatkowo na flecie prostym zagrał dominikanin o. Grzegorz Doniec OP. Koncerty też, po epidemicznej przerwie, powróciły 19.09.2020 roku w ramach drugiej edycji „Muzyki u Matki Bożej Dzikowskiej”.

Film zrealizowany przez muzeum regionalne pozwala obejrzeć krypty klasztoru braci mniejszych kapucynów w Stalowej Woli-Rozwadowie. Powstał on w ramach cyklu „Zwiedzaj ze stalowowolskim muzeum”, nie tylko pokazuje same krypty, ale też opowiada ciekawe historie z nimi związane. Obecnie w podziemnych kryptach spoczywa 29 zakonnych braci i około 30 bliższych i dalszych członków rodziny Lubomirskich.

10.11.2020 roku zmarł o. Kazimierz Bielak OMI ze Świętego Krzyża, który był szczególnie znany pielgrzymom, dla których wystawiał w kaplicy Oleśnickich relikwie Drzewa Krzyża Świętego.

Na podstawie: www.diecezjasandomierska.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda