Michalici: 400 km pieszo w intencji trzeźwości

michalici.plUroczysta Msza św. w katedrze Św. Jana Chrzciciela zainaugurowała dziś 31. Pieszą Pielgrzymkę Młodzieży o Trzeźwość Narodu do Miejsca Piastowego koło Krosna. Liturgii przewodniczył generał Zgromadzenia Księży Michalitów ks. Kazimierz Radzik. W homilii zachęcał młodzież do słuchania Bożego Słowa, które jak podkreślił – jest najskuteczniejszym lekarstwem wobec działania złego ducha.

– Mocą tego Słowa jesteśmy bowiem w stanie zawsze zwyciężyć wszelkie pokusy i działanie szatana – zaznaczył zakonnik. Zwrócił jednocześnie uwagę że Bóg ma władzę nad ludzkim istnieniem i życiem. – On pragnie wydobyć nas z naszych grobów, sytuacji ciemności, depresji, braku zrozumienia. Przyznał, że uzdrowienie jest bardzo często długotrwałym procesem. – Ducha Życia udziela się nam zwłaszcza gdy słuchamy Słowa Bożego i przyjmujemy je z wiarą – podkreślił ks. Radzik.

Przestrzegł przed zasadzkami szatana. Wśród nich wymienił: znieczulenie na potrzeby drugiego człowieka, unikanie życia w prawdzie oraz postrzeganie i ukazywanie Boga jako niemiłosiernego sędziego. – Zły duch pragnie żebyśmy byli zapatrzeni jedynie na samych siebie. Żebyśmy modlili się tylko za siebie – tłumaczył.

Zakonnik zachęcał również młodych ludzi do refleksji nad ich stosunkiem do dóbr materialnych. – Czy przypadkiem telefon komórkowy, internet, facebook, a może jakieś dobre ubranie nie przeszkadzają w mojej relacji z Chrystusem? Czy nie stawiam ich wyżej niż Jego? – pytał kaznodzieja.

W tym roku pątnicy idą pod hasłem „Zaufaj Bogu”. – Zawierzenie Chrystusowi, do którego zaprasza nas św. Faustyna jest jedynym lekarstwem na wszelkie nasze lęki, niepokoje i bolączki. I chociaż droga naszego życia będzie czasami najeżona różnymi trudnościami to jednak nigdy nie traćmy z oczu Chrystusa, ale otwierajmy się na Niego, dotykajmy go z wiarą a doświadczymy ogromu Jego miłości i troskliwości – zachęcał zakonnik.

Do Miejsca Piastowego, gdzie znajduje się grób bł. ks. Bronisława Markiewicza, założyciela Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, pątnicy dotrą 13 lipca. Do pokonania mają ok. 400 km. Pielgrzymować będą przez diecezją warszawską, warszawsko-praską, radomską, sandomierską, rzeszowską i przemyską. W programie pielgrzymki przewidziane są dwa dni wędrówki w całkowitym milczeniu. – Niech to wejście w ciszę pustyni jeszcze mocniej pozwoli wam wejść w głęboką relację z Chrystusem – życzył młodzieży generał Zgromadzenia Księży Michalitów.

KAI/pk

Za: www.deon.pl