Home WiadomościZ kraju Michalici: List Ojca Generała na Patronalne Święto Bł. Bronisława Markiewicza

Michalici: List Ojca Generała na Patronalne Święto Bł. Bronisława Markiewicza

Redakcja

Nawróćmy się więc jeszcze raz do Pana i naprawmy wszystko w Chrystusie. On jest najwyższym ideałem moralnej doskonałości, do której ma dążyć ludzkość (Bł. Ks. Bronisław Markiewicz, “Trzy słowa do starszych w narodzie”).

Drodzy Współbracia!
Czciciele Błogosławionego Księdza Bronisława Markiewicza!

W dniu patronalnego święta naszego Ojca Założyciela dziękujemy Dobremu Bogu za dar osoby Błogosławionego, za jego przepełnionemiłością życie, za odkryty charyzmat, a także za przeszłość i teraźniejszość naszej rodziny zakonnej.

Bóg, dla Ojca Bronisława, zawsze stanowił najwyzszą wartość. Na Stwórcy, jako na odkrytej „prawdzie nieomylnej”, oparł on głębokie przekonanie o potrzebie osobistej świętości oraz o konieczności zupełnego poświęcenia dla zbawienia dusz. W odkrywaniu świętej woli Bożej i bezkompromisowej jej realizacji upatrywał ostateczny sens ludzkiego bytowania. Rzeczywistość zbawienia, w sposób naturalny, nadawała w jego życiu niebiański blask zwykłym wydarzeniom dni powszednich.

Odkryty i pokochany nade wszystko Bóg prowadził Błogosławionego Księdza Bronisława do człowieka. Dawał swemu Wybrańcowi niezwykłą wrażliwość na brak miłości i otwartość serca na wszystkie ludzkie potrzeby. Mocą łaski uzdalniał do heroicznej służby i pokornego świadectwa. 

Ojczyzna, po Bogu, była dla Ojca Markiewicza najważniejsza. Jako kapłan i obywatel aktywnie włączył się w troskę o odzyskanie niepodległości przez Polskę. W wychowaniu patriotycznym upatrywał drogę do właściwego ukształtowania następnych pokoleń.

Na progu VII roku Michalickiej Wielkiej Nowenny chcemy od naszego Ojca Założyciela uczyć się właściwego rozumienia patriotyzmu i prawdziwej, zakorzenionej w przemieniającej miłości Chrystusa, miłości do Ojczyzny.

Niech Dobry Bóg, za wstawiennictwem Błogosławionego Ojca Bronisława, napełnia nieustannie nasze serca entuzjazmem wiary i miłością powierzonego nam dzieła.

Błogosławionego czasu świętowania – Ks. Dariusz Wilk CSMA, Przełożony Generalny

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda