Home WiadomościZ kraju Michalici: Peregrynacja u cystersów dobiegła końca

Michalici: Peregrynacja u cystersów dobiegła końca

Redakcja

Od piątku 25 czerwca br. przez trzy dni, aż do niedzieli u cystersów w Gdańsku Oliwie trwały niezwykłe chwile Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano. Peregrynację poprowadzili Księża Michalici. Wielu uczestników przyjęło Szkaplerz św. Michała Archanioła jako duchowy dar Kościoła.

Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem oczekiwania, które poprowadził ks. Rafał Szwajca CSMA. On również był duchowym przewodnikiem w dniach nawiedzenia. W program spotkania wpisały się modlitwy w Godzinie Miłosierdzia oraz wieczorem w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Nie zabrakło modlitwy za chorych, samotnych i starszych oraz Mszy św. połączonej z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała i uwolnienie z nałogów z błogosławieństwem na sposób lurdzki. Niezwykle brzmiały pieśni przygotowane przez organistę, wśród nich starożytna – śpiewana od wieków przez pielgrzymów na Górze Gargano: “Siamo pellegrini, siamo figli tuoi. San Michel Arcangelo, prega per noi! Myśmy pielgrzymami, twoimi synami. Boży Archaniele, módl się za nami!”

W niedzielę na każdej Mszy św. wierni oddali się w opiekę Księcia wojsk anielskich, odmawiając modlitwę Aktu Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

Ostatnim punktem uroczystości było zawierzenie parafii św. Michałowi, którego dokonał proboszcz o. Albin Chorąży oCist. oraz procesja ulicami parafii do klasztoru sióstr brygidek, które św. Michała Archanioła przyjęły na nocne czuwanie w swoim domu.

xrs

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda