Home WiadomościZ kraju Michalici: XXI Kapituła Generalna zakończona

Michalici: XXI Kapituła Generalna zakończona

Redakcja

michalici.plProgram ostatniego dnia obrad obejmował głosowanie nad przyjęciem uchwał, zaleceń i sugestii, zatwierdzenie tekstów przesłań do Ojca Świętego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, współbraci michalitów, sióstr michalitek i Rodziny Michalickiej oraz wolne wnioski i dzielenie się przeżyciami z Kapituły.

Mszy św. na zakończenie Kapituły przewodniczył przełożony generalny ks. Dariusz Wilk, a homilię wygłosił ks. Jan Król. Powiedział, m.in. że tylko mocne trwanie w Chrystusie pozwoli nam na autentyczną miłość braterską, budowanie więzzi i niesienie ciężaru odpowiedzialności za przyszłość Zgromadzenia.

Po odśpiewaniu „Magnificat” ostatnie słowo wygłosił Ojciec Generał, który z ogromną życzliwością zwrócił się do wszystkich współbraci, dziękując swemu Poprzednikowi, całemu ustępującemu Zarządowi, seniorom, przełożonym jurysdykcji,  współbraciom pełniącym różne posługi podczas Kapituły i wreszcie wszystkim delegatom. Nawiązując do motta Kapituły „Napełniajcie się Duchem!” ( Ef 5, 18) , nakreślił kierunki dalszego rozwoju Zgromadzenia. Uwypuklił aspekt szerzenia kultu św. Michała Archanioła, troskę o osobistą świętość i życie wspólne oraz radość z charyzmatu, która pobudzi nas do ożywienia działalności powołaniowej. Szersza relacja z Kapituły w dniu jutrzejszym.

Ojcowie Kapitulni bardzo dziękują wszystkim za modlitwę, post i umartwienia na intencje Kapituły.

xpp

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda