Home WiadomościZ kraju Michalici zakończyli diecezjalną peregrynację figury św. Michała Archanioła w diecezji pelplińskiej

Michalici zakończyli diecezjalną peregrynację figury św. Michała Archanioła w diecezji pelplińskiej

Redakcja

michalici.plPodczas wieczornej Mszy św. koncelebrowanej bp Śmigiel powiedział: „dziś przychodzimy na tę liturgię odważniejsi, bo z nami jest Michał Archanioł, bo z nami jest jego modlitwa, jego wstawiennictwo, jego miecz, który też symbolizuje miecz Słowa Bożego”. Dodał, że „odważnie wszystkie nasze troski, bóle, a także wszelkie ciemności i to, co jest dobre składamy na ołtarzu Pana i prosimy, aby przemienił nasze życie”.

Wśród koncelebransów obecny był wicegenerał Zgromadzenia św. Michała ks. Rafał Kamiński. Homilię wygłosił ks. Rafał Szwajca, krajowy moderator peregrynacji, który zachęcał, żeby św. Michała „odkryć jako patrona domu, którym jest Kościół”. W tym kontekście kapłan podkreślił, że „dzisiaj szatan atakuje autorytet kapłana, gdyż ma w tym wielki interes”. Dodał, że atak upadłego ducha na kapłanów ma zamierzony cel: „chce, żeby człowiek odwrócił się od kapłanów, bo wtedy odwróci się też od rozgrzeszenia, od Komunii św. i od każdego sakramentu”, który jest sprawowany przez kapłańskie ręce. Ks. Szwajca apelował o modlitwę za Kościół za przyczyną św. Michała Archanioła, bo „modlić się za Kościół to znaczy modlić się za siebie nawzajem, za wszystkich, jeden za drugiego”. Kaznodzieja przypomniał, że naśladowanie św. Michała to trwanie na modlitwie, to danie ochrony drugim przez złem i „stanie w cieniu, czyli bycie człowiekiem skromnym”.

Na zakończenie liturgii bp Wiesław Śmigiel odmówił egzorcyzm nad diecezją pelplińską, a następnie pobłogosławił figury św. Michała dla wszystkich parafii dekanatu starogardzkiego, które będą odwiedzać rodziny tych parafii.

Figurę, którą opiekuje się Zgromadzenie św. Michała Archanioła, uroczyście odprowadzono do samochodu-kaplicy, którym jest przewożona do kolejnych parafii w Polsce.

Św. Michał Archanioł w znaku figury z Gargano od 29 marca nawiedzał wszystkie dekanaty diecezji pelplińskiej, która jako pierwsza w Polsce zorganizowała ogólnodiecezjalną peregrynację. Peregrynacja w Polsce trwa od trzech lat. Uroczystości przeżywają parafie, klasztory, szkoły, domy dziecka, szpitale, więzienia i domy spokojnej starości. Przy tej okazji wierni przyjmują szkaplerz św. Michała. Podczas nawiedzenia w diecezji pelplińskiej szkaplerz przyjęło blisko 10 tysięcy osób.

xrs

Więcej (zdjęcia) na: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda