Home WiadomościZ kraju Mija 85 lat od śmierci siostry Dulcissimy Hoffmann

Mija 85 lat od śmierci siostry Dulcissimy Hoffmann

Redakcja

Nazywana “śląską św. Tereską” zakonnica jest dziś kandydatką na ołtarze. Posłuchaj piosenki Marcina Stycznia, którą artysta napisał dla mistyczki z Brzezia.

Siostra Maria Dulcissima, czyli Helena Hoffmann, to pierwsza rodowita Ślązaczka w drodze na ołtarze. Urodziła się w Zgodzie, dziś dzielnicy Świętochłowic, zmarła 18 maja 1936 roku w klasztorze w Brzeziu, dziś dzielnicy Raciborza. Należała do Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Była mistyczką, miała niezwykle bliską relację z Bogiem i ze świętymi.

Przed śmiercią chorowała, a swoje cierpienie ofiarowała m.in. za kapłanów i za innych chorych. Wobec Pana Boga zachowywała się jak dziecko i okazywała mu pełne zaufanie.

Już za jej życia ludzie twierdzili, że doznawali dzięki jej wstawiennictwu u Boga niewytłumaczalnego powrotu do zdrowia (nawet odzyskaniu wzroku i słuchu). Po jej śmierci podobne świadectwa zaczęły przybywać wręcz lawinowo. Setki ludzi twierdzą, że za jej wstawiennictwem doznali wielkich łask, związanych m.in. z wyleczeniem czy pojawieniem się długo wyczekiwanego potomstwa. Obecnie toczy się proces beatyfikacyjny siostry Dulcissimy w Watykanie.

Z okazji przypadającej 18 maja 85. rocznicy śmierci sługi Bożej siostry Dulcissimy, polski artysta Marcin Styczeń specjalnie napisał i nagrał piosenkę “Dulcissima”. “Dla mnie Dulcissima to nasz polska, śląska Mała Tereska” – mówi M. Styczeń.

Posłuchajcie sami:

Za: www.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda