Home WiadomościZ kraju „Miłości…wiary…nadziei… i radości…”

„Miłości…wiary…nadziei… i radości…”

Redakcja

„Miłości Wielkiego Czwartku, wiary Wielkiego Piątku, nadziei Wielkiej Soboty i radości Wielkiej Niedzieli” życzył o. Klaudiusz Bartos OFM przełożonym czterech prowincji franciszkańskich i ośmiu klasztorów z siedzibami w Krakowie.

Tradycyjnie, w południe w Wielką Sobotę franciszkańscy prowincjałowie i gwardianie trzech zakonów: Braci Mniejszych, Braci Mniejszych Konwentualnych i Braci Mniejszych Kapucynów zebrali się razem, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i podzielić się poświęconym jajkiem, znakiem nowego życia. Spotkanie odbyło się w Klasztorze Niepokalanego Poczęcia NMP na os. Azory.

Ojciec Klaudiusz, gwardian i proboszcz podarował wszystkim gościom powieść o Słudze Bożym br. Alojzym Kosibie OFM, napisaną przez jego uczennicę, polonistkę Iwonę Jeleń, wychowaną od najmłodszych lat w duchowości franciszkańskiej.

„Kromka chleba słodka jak plaster miodu”, napisana w młodzieńczym porywie wiary pisarki, jest próbą pokazania Boga, który najpełniej ukazuje swoje oblicze, miłość i miłosierdzie ‘maluczkim’. Zachęca do rozwoju naszej wrażliwości ludzkiej i chrześcijańskiej, do poddania duchowej analizie wydarzeń zachodzących w naszym życiu. „To książka, którą się czyta jednym tchem” – zapewnia prowincjał o. Jacek Koman OFM.

Przełożony klasztoru i parafii na Azorach podarował też wszystkim zgromadzonym po słoiku miodu od swojego siostrzeńca z Pilicy z wypisanymi w skrócie wcześniej złożonymi życzeniami.

Następne spotkanie prowincjałów i gwardianów franciszkańskich odbędzie się w Wigilię Bożego Narodzenia w Klasztorze św. Franciszka przy pl. Wszystkich Świętych 5.

jms

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda