Home WiadomościZ kraju Misja Zakonu Maltańskiego i harcerzy

Misja Zakonu Maltańskiego i harcerzy

Redakcja

W okolicy przejścia granicznego w Krościenku Zakon Maltański wraz z harcerzami przygotuje i poprowadzi punkt medyczny. Przed wyjazdem ludzi i sprzęt pobłogosławił abp Wiktor Skworc.

W mobilnej harcówce, która inauguruje swoją działalność, znajduje się sprzęt kwatermistrzowski, biwakowy i ratowniczy. – Na granicę zostaną zawiezione namioty polowe, pompy, agregaty prądotwórcze, torby i ekwipunek medyczny – tłumaczy ks. Piotr Larysz, kapelan Śląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego.

Akcja odbywa się w ramach współpracy pomiędzy Zakonem Maltańskim i śląskim oddziałem ZHP. – Zostaliśmy poproszeni przez lokalne władze i przez Straż Graniczną o zorganizowanie punktu medycznego i socjalnego, w którym będzie recepcja dzieci, które mają duży problem, zwłaszcza kiedy zostają same bez rodziców – mówi lekarz Marcin Świerad, komendant główny maltańskiej służby medycznej.  

Abp Skworc podziękował członkom wyprawy za podejmowane działania w ramach pomocy uchodźcom z Ukrainy. – To jest teraz nasze wspólne zadanie. Musimy pomóc tym, którzy znaleźli się w potrzebie. Życzę wam szczęśliwej drogi, żebyście dotarli bezpiecznie do celu i spełnili swoją misję – dodał metropolita katowicki, który udzielił błogosławieństwa wyruszającym do Krościenka i tym wszystkim, którzy z ich pomocy skorzystają.

Za: www.archidiecezjakatowicka.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda