Home WiadomościZ kraju Misjonarze: Medal św. Jerzego dla ks. Andrzeja Augustyńskiego CM

Misjonarze: Medal św. Jerzego dla ks. Andrzeja Augustyńskiego CM

Redakcja

Tygodnik Powszechny ogłosił laureatów „Medalu Świętego Jerzego”, nagrody przyznawanej przez siebie od 1993 roku „za zmagania ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym ludziom, którzy wykazują szczególną wrażliwość na biedę, krzywdę, niesprawiedliwość i wrażliwość tę wyrażają czynem”.

W 2012 r. nagrodę przyznano ks. Andrzejowi Augustyńskiemu CM, Dyrektorowi Generalnemu Stowarzyszenia „Siemacha” oraz p. Danucie Wałęsowej. Wręczenie medali będzie miało miejsce 27 maja podczas uroczystej gali w Centrum Sztuki i Kultury „Manggha” w Krakowie.

Nominacje do medalu zgłaszają czytelnicy „Tygodnika Powszechnego”, natomiast laureatów wybiera Kapituła, w której skład wchodzą: ks. Adam Boniecki (przewodniczący), prof. Władysław Stróżewski, prof. Andrzej Zoll, Piotr Mucharski. Na medalu wypisany jest fragment Psalmu 37. w przekładzie Marka Skwarnieckiego: „Powierz Panu swą drogę, zaufaj Mu, a On sam będzie działał. On sprawi, że twa sprawiedliwość zabłyśnie jak światło, a prawość Twoja, jak blask południa”

Więcej na: www.misjonarze.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda