Home WiadomościZ kraju Misjonarze Montfortianie zapraszają do wirtualnej nowenny

Misjonarze Montfortianie zapraszają do wirtualnej nowenny

Redakcja

Zgromadzenie Misjonarzy Montfortianów, którego pierwszy Dom w Polsce został utworzony w 2016 roku w Częstochowie, zaprasza do udziału w dwóch dziełach, prowadzonych przez kanał na YouTube. Warto zaznaczyć, że wśród kandydatów do zgromadzenia, a zarazem  współautorów pomysłu jest nasz diecezjanin pochodzący z Dąbrowy Górniczej.

Pierwsze dzieło, do którego zapraszamy to nowenna do św. Ludwika Marii Grignion de Montfort (19 – 27 kwietnia). Będzie to 9 odcinków trwających 15 minut z rozważaniem na temat życia Świętego, komentarzem o. Mihovila Filipović SMM i modlitwą.

Drugie dzieło to internetowe przygotowania do poświęcenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika (28 kwietnia – 30 maja). Trzech ojców montfortianów przeprowadzi uczestników przez poszczególne etapy przygotowania, którymi są: wyrzekanie się ducha tego świata, poznawanie siebie, Maryi i Jezusa Chrystusa. W święto Nawiedzenia św. Elżbiety przez Najświętszą Maryję Pannę (31 maja) nastąpi akt ofiarowania.

Zwróceniu uwagi na francuskiego Świętego i jego duchowość maryjną sprzyja w tym roku wiele okoliczności. Przeżywamy 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, którego dewizą były słowa modlitwy św. Ludwika „Totus tuus”. Papież o swoim duchowym mistrzu wypowiadał się wiele razy, a najbardziej uroczyście w encyklice Redemptoris Mater nr. 48: „Zarówno duchowość maryjna, jak i odpowiadająca jej pobożność, znajdują przebogate źródła w historycznym doświadczeniu osób i wspólnot chrześcijańskich żyjących pośród różnych ludów i narodów na całym globie. W tym względzie miło mi przypomnieć — wśród wielu wyznawców i nauczycieli tej duchowości — postać św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, który zachęca chrześcijan do poświęcenia się Chrystusowi przez Maryję, widząc w nim skuteczny sposób wiernego realizowania w życiu zobowiązań Chrztu świętego. Trzeba z radością podkreślić, że także współcześnie nie brak nowych przejawów tej duchowości i pobożności”. Słowa „Totus tuus” zostały wybrane na hasło dwóch ogólnopolskich wydarzeń Kościoła w Polsce: XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000 (6 czerwca) i XX Dnia Papieskiego (11 października).

Inną okolicznością tego roku jest czerwcowa beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego, który zainspirowany „Traktatem o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” doprowadził do oddania Polski w macierzyńską niewolę miłości Maryi w 1966 roku.

Zapraszamy na profile zgromadzenia w serwisie YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCh-84js8z0E-YYShcGrZLZQ), a także na www.montfortanie.pl oraz www.facebook.com/montfortianie.

Za: www.diecezja.sosnowiec.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda