Home WiadomościZ kraju Misjonarze otworzyli kościół na bezdomnych

Misjonarze otworzyli kościół na bezdomnych

Redakcja

Ks. Sławomir Bar swoimi czynami zainteresował media w Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii. Duchowny przebudował skrzydło bazyliki, pomagać bezdomnym. 

Ks. Bar jest proboszczem parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy.  Bezdomnym pomaga już od 11 lat. Poza tym ma również duże doświadczenie w pracy z młodzieżą. 

Noclegownia na terenie bydgoskiego kościoła funkcjonuje od grudnia ubiegłego roku. W ramach tej inicjatywy bezdomni mogą liczyć również na ciepły posiłek, a także pomoc psychologiczną. O tym dziele brytyjski portal CMGlobal stworzył nawet artykuł.

– Jeden z naszych zakonnych braci wspiera bezdomnych terapią, motywuje ich, mobilizuje. Odkąd uruchomiliśmy noclegownię w kościele, znaleźliśmy pracę i mieszkanie dla kilkunastu naszych dotąd bezdomnych chłopaków – podkreśla ks. Bar.

Jednak jak podkreśla bydgoski proboszcz, kluczowe w przemianie życia osoby bezdomnej jest ciągła praca nad sobą, by ponownie nie powrócić do problemów czy nałogów.

– Wspieraliśmy ich w walce o siebie, to musimy motywować ich w wytrwaniu na nowej drodze. Pewnie, że sprawdzamy ich alkomatem, ale trzymają się – dodaje.

Za: deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda