Home WiadomościZ kraju Misjonarze św. Wincentego a Paulo – Spotkanie formacyjne przełożonych

Misjonarze św. Wincentego a Paulo – Spotkanie formacyjne przełożonych

Redakcja

W dniach 5-7 października 2021 r. w Misjonarskim Ośrodku Formacyjnym Vincentinum w Krzeszowicach odbyło się coroczne spotkanie Superiorów domów misjonarskich i Proboszczów parafii prowadzonych przez Zgromadzenie w Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Podczas spotkania miało miejsce sześć konferencji wygłoszonych przez zaproszonych prelegentów zarówno diecezjalnych jak i z innych wspólnot zakonnych podejmujące ważne problemy dotyczące życia wspólnotowego i prowadzonego duszpasterstwa (aktualne kwestie liturgiczne, duszpasterstwo osób z problemami uzależnień, życie w braterskiej wspólnocie, przełożony jako animator życia wspólnotowego). Ponadto Ks. Wizytator Paweł Holc CM przedstawił sytuację Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy oraz wyzwania na przyszłość, omawiano sprawy duszpasterstwa powołań, sprawy ekonomiczne Prowincji, współpracę z Kurią Generalną i Sekretariatem Prowincji.

Ważnym punktem było omówienie rozpoczynającej się w listopadzie bieżącego roku 9-letniej Nowenny przygotowującej do 200. rocznicy Objawień Cudownego Medalika w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu przy Rue du Bac w 1830 roku. Więcej informacji na temat Nowenny będzie podanych w późniejszym terminie.

Podczas tych trzech dni były wspólne celebracje eucharystyczne, wspólne modlitwy brewiarzowe (jutrznia, godzina południowa i nieszpory), a także wieczorna adoracja eucharystyczna i konferencja ascetyczna.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda