Home WiadomościZ kraju Misjonarze Świętej Rodziny: hip-hopowy projekt Kostka

Misjonarze Świętej Rodziny: hip-hopowy projekt Kostka

Redakcja

W dniach 17-19.09 br. odbył się w Złotowie kolejny Projekt Kostka, czyli dedykowany dla młodych festiwal hip-hopu chrześcijańskiego, organizowany przez Misjonarzy Świętej Rodziny. Wydarzenie to co roku gromadzi w Złotowie setki ludzi, mających wspólny cel – jednoczenie się w Panu i chwalenie Go poprzez muzykę.

Hasłem tegorocznej, XI już edycji Projektu Kostka było “ODRODZENIE”, aby sprowokować do zastanowienia się jak współcześnie wygląda odrodzenie w Chrystusie. Hasło festiwalu nie jest przypadkowe, ponieważ również i on przechodzi odrodzenie – była to próba powrotu do rzeczywistości sprzed pandemii. Projekt Kostka w tym roku trwał przez trzy dni – od 17 do 19 września, a całość miała miejsce w Hali Złotowianka.

Było dużo muzyki. Swoją obecnością zaszczycili Arkadio, Edzio, DJ Fala, Tato, Jan Elf oraz gwiazda wieczoru – TGD. Odbył się również konkurs hip-hopu, w którym zmierzyli się utalentowani uczestnicy z całej Polski.

W piątek odbyły się spotkania profilaktyczne dla szkół, podczas których zaproszeni goście opowiedzieli swoje świadectwa, przedstawiając młodym ludziom swoją często trudną ścieżkę do prawdziwego Boga i relacji z Nim. W tym roku warsztaty dla młodzieży poprowadził Arkadio.

Projekt Kostka to wydarzenie mające na celu ewangelizację młodzieży, dlatego też dni festiwalu wypełnione są modlitwą. Oprócz muzyki, Jezusa można było spotkać w nieco cichszej atmosferze – w Strefie Modlitwy, gdzie wystawiony był Najświętszy Sakrament.

Już jedenaście razy Projekt Kostka zaprasza młodzież, aby pokazać Kościół pełen pasji, tętniący życiem i dostępny, trafiający do każdego. Pracy festiwalu przyświeca idea, którą promował jego patron – święty Stasiu Kostka, uczący, byśmy zawsze szukali w życiu czegoś więcej.

MSF

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda