Home WiadomościZ kraju Misjonarze Świętej Rodziny: Turniej im. ks. Jana Berthiera MS 2024

Misjonarze Świętej Rodziny: Turniej im. ks. Jana Berthiera MS 2024

Redakcja

Wczoraj w naszym kazimierskim klasztorze odbył się po raz kolejny Turniej im. ks. Jana Berthiera MS. Odwiedzili nas ministranci z różnych diecezji: gnieźnieńskiej, włocławskiej, kaliskiej, łódzkiej, bydgoskiej, rzeszowskiej, warszawsko-praskiej, poznańskiej oraz łowickiej. Przybyli oni wraz ze swoimi opiekunami: księżmi diecezjalnymi, zakonnymi oraz osobami świeckimi. W sumie w sportowej rywalizacji udział wzięły 33 drużyny.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną przez ks. Piotra Jacka Krupę MSF, naszego prowincjała. Homilię wygłosił duszpasterz powołaniowo-młodzieżowy, ks. Adam Gaca MSF. Kaznodzieja zaznaczył, że służba przy ołtarzu jest darem od samego Boga oraz zachęcił do jeszcze większej gorliwości, za przykładem bł. Karola Acutisa, którego relikwie nam towarzyszyły.

Po Mszy Świętej nastąpiły rozgrywki. Na czterech różnych boiskach toczyła się zacięta rywalizacja pomiędzy drużynami. Po wielu godzinach i skończonych meczach, wyniki przedstawiają się następująco:

– KATEGORIA JUNIORÓW:

  1. miejsce: Krotoszyn, Parafia św. Jana Chrzciciela
  2. miejsce: Lubień Kujawski, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
  3. miejsce: Górka Klasztorna, Parafia NMP Niepokalanie Poczętej

– KATEGORIA SENIORÓW:

  1. miejsce: Krotoszyn, Parafia św. Jana Chrzciciela
  2. miejsce: Koziegłowy, Parafia MB Fatimskiej
  3. miejsce: Kruszwica, Parafia Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Zwycięzcom tegorocznego turnieju składamy gratulacje i wyrazy uznania. Wszystkim graczom i kibicom dziękujemy za udział w naszym spotkaniu. Towarzyszyła nam wspaniała atmosfera.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda