Misjonarze Świętej Rodziny: zakończenie obchodów 90-lecia pracy w Górce Klasztornej

W Górce Klasztornej Misjonarze Świętej Rodziny przeżywali dzień skupienia w uroczystość NMP z La Salette – Patronki Zgromadzenia. Ten dzień skupienia, w którym uczestniczyło ponad 50 Współbraci z kilku domów Polskiej Prowincji MSF, zakończył obchody 90-lecia pracy Misjonarzy Świętej Rodziny w Górce Klasztornej.

Uczestników dnia skupienia powitał Ks. Rektor Kazimierz Świderski MSF, który przedstawił program dnia skupienia i w oczekiwaniu na współbraci z WSD MSF w Kazimierzu Biskupim zaprosił obecnych do modlitwy różańcowej. Następnie o godz. 10:00 konferencję wygłosił jeden z najstarszych misjonarzy – 83-letni Ks. Wirgiliusz Jarzyński MSF, który przedstawił historię Górki Klasztornej, odwołując się własnych przeżyć i doświadczeń, a następnie przypomniał wszystkim o potrzebie dążenia do doskonałości.

Mszy św. przewodniczył z kolei i kazanie wygłosił Ks. Prowincjał Adam Józef Sobczyk MSF, który dotknął sumień zebranych, pytając, czy „nie jestem przyczyną łez Matki Bożej?” oraz zachęcił do uciekania się właśnie do Maryi i Jej pośrednictwa w chwilach trudności i prób. W godzinach poobiednich uczestnicy dnia skupienia przeżyli wspólnie drogę krzyżową, którą poprowadził Ks. Rektor Kazimierz Świderski MSF, a następnie udali się do Paterka – miejsca straceń, gdzie w nocy z 11 na 12 listopada 1939 r. życie straciło 25 braci zakonnych i 5 kapłanów, z ówczesnym Prowincjałem – Ks. Piotrem Zawadą MSF na czele. Tam też zapalono znicze i odmówiono wspólnie koronkę do Bożego Miłosierdzia, a także litanię za zmarłych.

Był to niemal ostatni punkt programu, gdyż większość Współbraci po tej modlitwie udała się do swoich domów zakonnych.

Więcej na: www.msf.opoka.org.pl