Home WiadomościZ kraju Misterium Męki Pańskiej w Polskiej Jerozolimie

Misterium Męki Pańskiej w Polskiej Jerozolimie

Redakcja

Procesja z palmami i uroczysta Msza święta pod przewodnictwem o. Gracjana Kubicy OFM, kustosza sanktuarium, rozpoczęła obchody Wielkiego Tygodnia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Popołudniu odbyły się pierwsze sceny Misterium Męki Pańskiej: Wjazd Jezusa na osiołku do Jerozolimy i Wypędzenie przekupniów ze świątyni.

Licznie zgromadzeni pielgrzymi uczestniczyli w poświęceniu palm przy kaplicy św. Rafała. Podczas celebracji Mszy świętej w bazylice, odśpiewano Mękę Pańską. Kustosz sanktuarium przywitał wszystkich wiernych przybyłych do sanktuarium.
Cieszę się, że jesteśmy ponownie razem w tak licznym gronie. To wielka radość, bo Kalwaria bez pielgrzymów jest smutna – mówił ojciec Gracjan. Szczególne słowa powitania skierował w stronę o. Konrada Cholewy OFM, Definitora Generalnego Zakonu oraz o. Teofila Czarniaka OFM, Ministra Prowincjalnego. Kustosz zwrócił się także do Przewodników Kalwaryjskich i wszystkich zebranych Pielgrzymów.

Po dwóch latach przerwy, o godzinie 15.00 zainaugurowano Misterium Męki Pańskiej. Tradycyjnie rozpoczęła je scena wjazdu Chrystusa na osiołku do Jerozolimy, a następnie przepędzenie przekupniów ze świątyni i przebaczenie cudzołożnicy.

Kolejne sceny Misterium będą miały miejsce w Wielką Środę o godz. 20.00 Przez cały tydzień, odpustowy dzień w sanktuarium będzie się rozpoczynał o godz. 5.30 odsłonięciem cudownego obrazu NMP Kalwaryjskiej i śpiewem Godzinek, następnie będą sprawowane Msze święte, a o godz. 18.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Na zakończenie dnia o godz. 20.30 różaniec i Apelmaryjny.

o. Tarsycjusz Bukowski OFM | Biuro Prasowe Sanktuarium


Za: www.bernardyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda