Home WiadomościZ kraju Misyjny Jarmark z Aniołami 11 grudnia 2016 w Tuchowie

Misyjny Jarmark z Aniołami 11 grudnia 2016 w Tuchowie

Redakcja

logo-jarmarkuInicjatywa Misyjnego Jarmarku z Aniołami powstała 10 lat temu w Redemptorystowskim Stowarzyszeniu Przyjaciół Misji (RSPM) działającym przy tuchowskim seminarium redemptorystów. Początki były bardzo skromne, jednak każdego roku liczba osób zaangażowanych w to dzieło rosła i rośnie nadal.

Zebrane fundusze trafiają na konkretne cele. Co roku w trakcie jarmarku, na początku każdej Eucharystii, przypominamy i pokazujemy, na co zbieraliśmy pieniądze rok wcześniej i jak zostały one rozdysponowane. Dzięki temu uczestnicy jarmarku widzą, że ich wsparcie ma sens. W ubiegłym roku otrzymane ofiary (ponad 12 000 zł) przekazaliśmy na potrzebujących w Rosji. Natomiast dwa lata temu zebrane pieniądze trafiły do Albanii, do młodzieży z parafii redemptorystowskiej.

Tegoroczny jarmark rozpoczynamy wczesnym rankiem, około godziny 6:30, w III Niedzielę Adwentu, 11 grudnia 2016 roku na dziedzińcu przed sanktuarium w Tuchowie. Na straganach, już tradycyjnie, pojawią się ozdoby świąteczne wielu rodzajów, stroiki, aniołki… Ponadto będzie możliwość zjedzenia czegoś na ciepło, napicia się herbaty, czy zaopatrzenia w różnego rodzaju wypieki. Zakończenie planujemy na godzinę 19:30, czyli po ostatniej Eucharystii. Wtedy udamy się jeszcze na pobliskie dróżki różańcowe, by podziękować za każdego z ofiarodawców i modlić się za o. Marka Marszałka CSsR i jego afrykańskich parafian.

Celem jarmarku jest zbiórka pieniędzy. Pragniemy jednak przypominać również o tym, że każdy chrześcijanin jest misjonarzem. Nasza inicjatywa ukazuje, że ci spośród nas, którzy nigdy nie pojadą na misje zagraniczne, mają możliwość w inny sposób świadczyć o Chrystusie – modlitwą, ofiarowaniem cierpienia, czy właśnie materialnie.

To wydarzenie jest także okazją do budowania solidarności między ludźmi. W tym roku wyjątkowo dużo osób i instytucji zaangażowało się w przygotowania (w tym momencie jest to już kilkanaście instytucji i dziesiątki osób nie tylko z Tuchowa i okolic, ale wręcz z całej Polski). To świadczy o wrażliwości i coraz większej świadomości, kim jestem jako chrześcijanin i że naprawdę mogę pomóc potrzebującym, nie znającym Chrystusa i Jego Dobrej Nowiny o zbawieniu każdego człowieka.

Bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy każdą osobę, również taką, która nie może nas wspomóc materialnie, ale swoją modlitwą chce wspierać budowę kościoła dla naszych afrykańskich przyjaciół. Jest to nie mniej ważny wkład w to ważne dzieło, za który już teraz z góry, z serca dziękujemy.

Chętnych, którzy chcą pomóc materialnie lub czynnie angażując się w przygotowanie jarmarku prosimy o kontakt: [email protected] / tel. 14 63 27 200.

Redemptoryści w Tuchowie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda