Home WiadomościZ kraju Młodzi z oblackich duszpasterstw na Jasnej Górze

Młodzi z oblackich duszpasterstw na Jasnej Górze

Redakcja

Młodzież z 10 krajów Europy, związana z duszpasterstwem prowadzonym przez zgromadzenie zakonne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, modliła się na Jasnej Górze w środę, 7 sierpnia. Młodzi odbywają w Polsce doroczne, europejskie spotkanie, którego celem jest jeszcze lepsze poznanie misyjnego charyzmatu oblatów Maryi Niepokalanej.

Od piątku w Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku k. Częstochowy trwa europejskie spotkanie młodzieży oblackiej. Młodzi wraz z duszpasterzami przyjechali z Hiszpanii, Irlandii, Francji, Belgii, Ukrainy, Rumunii, Włoch, Czech, Niemiec i Polski. Celem spotkania jest lepsze poznanie oblackiego charyzmatu. Tematami kolejnych dni były: Chrzest, Modlitwa, Wspólnota i Krzyż. Dziś, mówiąc o Maryi w duchowości oblackiej, młodzi wraz z duszpasterzami wyjechali na Jasną Górę, by spędzić ten dzień w najbardziej znanym polskim sanktuarium maryjnym. Spotkanie zakończy się jutro.

Z grupą z Francji, z okolic Lyonu, przyjechał o. Przemysław Kościanek, od 5 lat posługujący we francuskiej prowincji oblatów.  „To młodzi w wieku od 18 do 30 lat. Rok temu takie spotkanie mieliśmy w Rumunii, a za rok odbędzie się we Francji – tłumaczy o. Przemysław – W ramach tego spotkania przez tydzień możemy się bardziej poznać, każdy opowiada, jak oblaci pracują z młodzieżą w danym kraju. Jest to okazja dla młodych, żeby zobaczyć bogactwo naszego zakonu jako misjonarzy. Mimo, że jesteśmy w Europie, każdy kraj ma inną historię, sposób wyrażania wiary też jest troszeczkę inny, i praktyki religijne. Dzięki temu możemy się bardziej poznawać”.

„To, co my chcemy dać, to jest przesłanie naszego charyzmatu oblackiego – najważniejsza rzecz, to dla nas jest krzyż Chrystusa, że każdy z nich jest kochany przez Boga, że Jezus umarł za każdego z nich, i dlatego mogą w tej miłości, zaufaniu budować swoją relację z Bogiem – podkreśla o. Przemysław – A dzisiejszy dzień, ze względu na to, że jesteśmy w Częstochowie, jest poświęcony Maryi Niepokalanej. Oprócz Mszy św. mieliśmy konferencję, jakie miejsce ma Maryja w życiu każdego z nas”.

o. Stanisław Tomoń
BPJG/ dr
Za: jasnagora.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda