Home WiadomościZ kraju Modlili się za kapłanów, osoby konsekrowane i misjonarzy

Modlili się za kapłanów, osoby konsekrowane i misjonarzy

Redakcja

Ogólnopolskie Spotkanie Modlitewne w intencji kapłanów, osób zakonnych i misjonarzy, kleryków i nowych powołań odbyło się w sobotę, 4 marca na Jasnej Górze. Przybyło ok. 200 osób. 

Organizatorem spotkania jest Apostolat „Złota Róża”. Jest on wspólnotą ludzi świeckich, którzy poprzez modlitwę, post i wyrzeczenia wspierają kapłanów. W wymiarze ogólnopolskim powstał w 2007 roku; jego koordynatorem jest Teresa Kruszewska, a opiekunem duchowym ks. Marian Matusik. Zadaniem członka Apostolstwa jest zarówno modlitwa za księży, jak i podejmowanie dowolnych postów i wyrzeczeń w tej intencji. 

Pielgrzymi o godz. 13.00 przeszli po jasnogórskich Wałach odprawiając Drogę Krzyżową. O godz. 15.00 w bazylice została odprawiona Msza św. dla Apostolatu. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Andrzej Srebrzyński ze Świecia nad Wisła, a koncelebrował ks. Henryk Wesołowski z Kielc. 

„Fundacja ‘Złota Róża’ to jest owoc działania Ducha Świętego w ludziach świeckich, w laikacie – mówił w kazaniu ks. Andrzej Srebrzyński – Ludzie świeccy zauważyli, że trzeba w tych trudnych czasach wspierać kapłanów. Kapłani często zostawieni na łaskę losu można powiedzieć, upadają, tracą siły, ochotę, wielu odchodzi od kapłaństwa, różnie bywa. I dlatego Fundacja ‘Złota Róża’ pragnie wspierać właśnie kapłanów – wszystkich, wspierać przede wszystkim duchowo przez modlitwę, przez ofiarowanie Mszy świętych, ale także, jeżeli to jest potrzebne i możliwe, przez wsparcie i materialne. I dzisiaj tu, w bazylice są przedstawiciele tej Fundacji, którzy na różne sposoby wpierają kapłanów. I chwała Panu, że są ludzie, którzy zauważają taką potrzebę, wielką potrzebę służenia kapłanom, aby nie czuli się osamotnieni, aby w chwilach zwątpienia mieli obok siebie człowieka, który modlitwą, pacierzem, innym sposobem wspiera tego kapłana”. 

Ogólnopolskie spotkania Apostolatu odbywają się dwa razy w roku na wiosnę i w jesieni. Pierwszym miejscem spotkania jest Częstochowa – Jasna Góra, gdzie 6 marca 2010 r., Apostolat „Złota Róża” uroczyście został oddany Matce Bożej, i od tej pory rozpoczęły się coroczne wiosenne czuwania modlitewne w każdą pierwszą sobotę marca. 

Wierni modlą się dziękując za sakrament kapłaństwa, jak również prosząc o świętość kapłanów i wierność powołaniu. Proszą także o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Szczególną modlitwą otaczają kapłanów, którzy potrzebują umocnienia w wierze i powołaniu. 

o. Stanisław Tomoń 
BPJG/ mś, es

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda