Home WiadomościZ kraju Modlitewnik Apostolstwa Dobrej Śmierci – nowa pozycja Michalineum

Modlitewnik Apostolstwa Dobrej Śmierci – nowa pozycja Michalineum

Redakcja

michalici.plHistoria Stowarzyszenia Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci jest ściśle związana z kultem Matki Boskiej Bolesnej. Zorganizowane grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci swoją obecnością i modlitwą ogarnęły już wiele miast Polski, a ciągle powstają nowe wspólnoty, gdyż zwraca się ono nie tylko do osób określonego wieku czy pewnej klasy społecznej, ale jest przeznaczone dla wszystkich, bo przecież każdemu z nas przyjdzie kiedyś stanąć przed Chrystusem.

Niniejsza publikacja zawiera schematy nabożeństw na dwanaście miesięcy, w których są rozważania godnego odchodzenia z doczesności do wieczności wielu znanych świętych i błogosławionych (np.: św. Jan Bosko, bł. Michał Sopoćko, św. Dominik Savio, św. Katarzyna ze Sieny, św. Rita, św. Brygida Szwedzka, św. Ojciec Pio, św. Faustyna itp.), którzy są wzorem dla nas, pielgrzymujących jeszcze na ziemi.

Znajdziemy w niej także różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej, który składa się z siedmiu tajemnic przedstawiających najboleśniejsze momenty z Jej życia. Rozważając te tajemnice w szczególny sposób uczcimy Matkę Bożą Bolesną i wyprosimy dla siebie i bliźnich potrzebne łaski w tym życiu, a zwłaszcza w godzinie naszej śmierci. W modlitewniku umieszczono także pieśni religijne – dostosowane do kalendarza roku liturgicznego.

Ks. Sylwester Łącki CSMA


Książkę: „MODLITEWNIK Apostolstwa Dobrej Śmierci” (format: 20,5 cm x 14,5; oprawa miękka, kartonowa, klejona, foliowana, stron 304) można zamówić pod następującym adresem:

Wydawnictwo Michalineum; Al. J. Piłsudskiego 248/252 Marki; tel.: (22) 781 14 20; faks: (22) 771 36 15

e-mail: [email protected]www.michalineum.pl

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda