Home WiadomościZ kraju Modlitwa i post osób zakonnych w intencji pokoju na Ukrainie

Modlitwa i post osób zakonnych w intencji pokoju na Ukrainie

Redakcja

Przełożeni zakonni wzywają do modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie. Poniżej znajdziecie pełną treść apelu przewodniczącej żeńskiej Konferencji przełożonych wyższych (KWPŻZZ) oraz informację o inicjatywie prowincjała franciszkanów z Krakowa:

Kochane Matki,

Wierzę, że każda z nas w tym szczególnym czasie myśli i modli się o pokój w naszych sercach, w życiu wszystkich ludzi, a szczególnie naszych braci i sióstr na Ukrainie i w Rosji. W ostatnich dniach dochodzą do nas bardzo smutne wiadomości,  których wszystkie jesteśmy świadome.

W imieniu Konsulty KWPŻZZ w Polsce proszę wszystkie Siostry o dzień postu w intencji pokoju w środę, 16 lutego br. Jestem przekonana, że we wszystkich naszych wspólnotach modlimy się na różańcu w intencji pokoju. Niech najbliższa środa będzie takim szczególnym dniem różańcowym. Zawierzajmy wspólnie Rosję i Ukrainę – przede wszystkim zaś Pana Putina – Niepokalanemu Sercu Maryi, które zawsze zwycięża i jest naszym DOMEM na zawsze.

Niech Serce naszej Matki Niepokalanej zatryumfuje i zwycięży zło. Ten szczególny czas jest dla nas wszystkich wielkim zaproszeniem, by budować pokój, gdzie tylko możemy i by DOBREM zło zwyciężać.

Bądźmy bardzo zjednoczone w modlitwie i błaganiach wraz z Maryją i w JEJ SERCU.

Z darem modlitwy i miłości

S. Dolores Zok, przewodnicząca KWPŻZZ


Przewodniczący Federacji Europy Środkowo-Wschodniej Zakonu Franciszkanów (FEMO) poprosił braci z tego regionu świata o post i modlitwę w intencji pokoju.

„Piszę do Was w związku z realnym niebezpieczeństwem wybuchu wojny na Wschodzie Europy pomiędzy Rosją a Ukrainą. Wszyscy wiemy, jakim złem i nieszczęściem jest wojna. Błagajmy Boga, aby do tego nie doszło, póki jeszcze jest czas. Proponuję, aby we wtorek 15 lutego 2022 r. w naszych jurysdykcjach został podjęty szczególny wysiłek modlitwy połączonej z postem w intencji pokoju” – napisał o. Marian Gołąb do przełożonych prowincji, kustodii i delegatur na Białorusi, w Bułgarii, Czechach, Litwie, Polsce, Słowacji, Rosji, Ukrainie, Uzbekistanie i na Węgrzech.

„Zorganizujmy w tym dniu w każdym klasztorze adorację Najświętszego Sakramentu i pomódlmy się na różańcu, prosząc Najświętszą Maryję Pannę o szczególną interwencję. Proszę Was o zachęcenie wszystkich braci w waszych jurysdykcjach do włączenia się w tę inicjatywę. Prośmy Boga o łaskę pokojowego rozwiązania dla Ukrainy” – zwrócił się z apelem wyższy przełożony z Krakowa.

O. Marian Gołąb w osobnym liście prosił o to samo swoich współbraci z Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię, jednocześnie dziękując im za modlitwę, która kilka tygodni temu miała już miejsce w konwentach krakowskiej prowincji franciszkanów.

Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów) liczy ok. 4 tys. członków, z czego blisko 750 żyje i pracuje w Europie Środkowo-Wschodniej. Zakon ma na Ukrainie Kustodię Świętego Krzyża z pięcioma klasztorami.

jms

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda