Home WiadomościZ kraju Modlitwa za zakon i z zakonem – Wspólnota bł. Euzebiusza

Modlitwa za zakon i z zakonem – Wspólnota bł. Euzebiusza

Redakcja

Choć oddają się modlitwie za świat, wpisaną w konstytucje zakonne, a św. Jan Paweł II nazwał ich zakonem modlitewnym, to i sami jej także potrzebują. Od 10 lat Wspólnota bł. Euzebiusza modli się za paulinów i o nowe powołania do zakonu. Dziś obchodzi swoje święto patronalne.

Wspólnota świeckich przyjęła w nazwie imię żyjącego w XIII w. kanonika z Ostrzyhomia na Węgrzech organizatora i pierwszego prowincjała Zakonu Braci Pustelników św. Pawła Pierwszego Pustelnika, znanego obecnie powszechnie jako Zakon Paulinów

Wspólnota bł. Euzebiusza skupia osoby świeckie, którym bliska jest duchowość paulińska, są wśród nich m. in. wierni paulińskich parafii oraz rodziny ojców i braci. Jej celem jest modlitwa za mnichów we wszystkich wymiarach ich działalności, a szczególnie wypraszanie powołań oraz wspieranie formacji zakonnej: postulantów, nowicjuszy, juniorystów, kleryków.

Zobowiązaniem włączającym do wspólnoty jest deklaracja o podjęciu, w dowolnej formie, modlitwy w wybranym dniu każdego miesiąca. W zamian Zakon Paulinów otacza duchowych przyjaciół duszpasterską troską, włączając ich w przeżywanie swojej duchowości i misji. Uczestniczą w formacji w paulińskim duchu.

– Modlimy się za zakon i z zakonem – to jest najkrócej wyrażona istota posłannictwa wspólnoty – wyjaśnia jej opiekun o. Marek Nowacki. Jej świeccy członkowie włączeni są w duchowość, tradycje i dziedzictwo paulinów.

– Wierzę w moc modlitwy, zwłaszcza ludzi świeckich, którzy nieustannie wołają do Boga za swoich kapłanów, którzy sprawują sakramenty święte, by robili to w sposób godny i prawdziwy. Nieustannie proszę o tę modlitwę, abym dorastał do powołania, do którego zaprosił mnie Jezus Chrystus i wszystkim za tę modlitwę dziękuję – powiedział o. Paweł Subik.

Więcej o Wspólnocie bł. Euzebiusza można znaleźć na stronie: www.cbe.paulini.pl.

Biuro Prasowe @JasnaGóraNews/mir / Jasna Góra
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda