Home WiadomościZ kraju Mój Post – Twój Posiłek

Mój Post – Twój Posiłek

Redakcja

Czas Wielkiego Postu daje możliwość podjęcia różnego rodzaju wyrzeczeń i postanowień. Warto zadbać o to, by te działania nieustannie pomagały nam wzrastać. Uczynki pokutne – post, modlitwa i jałmużna to niezwykłe drogowskazy umożliwiające lepsze przygotowanie do radości Wielkiej Nocy.

Dzieło, które nie przemija
Już od lat na okres Wielkiego Postu Misyjny Ruch TUCUM zachęca do podjęcia akcji MÓJ POST-TWÓJ POSIŁEK. Jest to okazja, by wspierać naszych braci i siostry z krajów misyjnych. Zatrzymując się na moment nad pieniędzmi, które zamierzamy wydać podczas zakupów, dobrze byśmy uświadomili sobie jak wiele posiadamy, jak bezpieczna jest nasza pozycja finansowa (choć często wydaje się, że nie) oraz ile tak naprawdę rzeczy nie jest nam do niczego potrzebne, ile z nich za chwilę po prostu się zmarnuje. Taka chwila refleksji powinna wzbudzić poczucie wdzięczności, ale i chęć dzielenia się z innymi. Do tego właśnie zachęcamy w naszej akcji – z poczucia wdzięczności hojnie dzielę się z innymi.

Konkretne gesty solidarności
Datki zebrane podczas wielkopostnej akcji zostaną przekazane na konkretny cel misyjny. Będzie to, tak jak rok temu wsparcie projektu szkół i przedszkoli w Amakuriat (Kenia). Kilka słów o projekcie od o. Maćka Zielińskiego, misjonarza pracującego w Kenii: „Parafia Amakuriat sponsoruje 23 szkoły podstawowe i 2 szkoły średnie, niestety nadal ok 70% ludności naszej parafii to analfabeci. W ramach promocji edukacji uczniowie w naszych szkołach mają zapewniony ciepły posiłek, zazwyczaj jest to tzw. Ghideri, czyli czerwona fasola z kukurydzą. Najczęściej jest to jedyny pełnowartościowy posiłek w ciągu dnia.”

(Nie)zwyczajna miska strawy
Bardzo motywującym jest fakt, iż jeden taki ciepły posiłek kosztuje niecałe 40 groszy! Jak ważna jest ta miska ciepłej strawy dla całego procesu edukacji prawdopodobnie nie zdajemy sobie sprawy. „Niestety jednym w powodów zamknięcia szkół na tydzień lub dwa jest po prostu brak jedzenia!” – zauważa o. Maciek Zieliński. Zatem każda ofiara pieniężna ma tu wielkie znaczenie.

Zachęcamy do włączenia się w tegoroczną edycję akcji. Po zakończeniu akcji pieniądze można przelać na konto Misjonarzy Kombonianów: 

27 1050 1445 1000 0022 8669 0751
ul. Skośna 4
30-383 KRAKÓW
Tytuł przelewu: „MÓJ POST – TWÓJ POSIŁEK”

Za: kombonianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda