Home WiadomościZ kraju Mszą i biegiem uczczcili męczennika – rodaka

Mszą i biegiem uczczcili męczennika – rodaka

Redakcja

W niedzielę 3 czerwca około dwustu osób w różnych wieku – od dzieci po dorosłych – pobiego ku czci polskiego męczennika z Peru. Jak co roku Memoriał o. Zbigniewa Strzałkowskiego jest organizowany w jego rodzinnej wiosce Zawadzie k. Tarnowa.

Na Górze św. Marcina sportowcy mogli spróbować swoich sił w następujących kategoriach: “Bieg Skrzata” (dystans 250 metrów), “Bieg Młodzika” (600 metrów), “Bieg Kangura” (1100 metrów) i “Bieg Open” (2200 metrów).

“Naszym zawodom przyświecają dwa cele – powiedział główny organizator memoriału dyrektor Szkoły Podstawowej im. o. Z. Strzałkowskiego w Zawadzie Krzysztof Nowak. – Pierwszy to upamiętnienie i oddanie czci pochodzącemu z Zawady franciszkaninowi i słudze Bożemu o. Zbigniewowi Strzałkowskiemu, zamordowanemu w 1991 roku w Peru. Drugim zaś jest propagowanie franciszkańskiej idei współistnienia wszystkich ludzi”.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda