Home WiadomościZ kraju Msza św. w ramach Pielgrzymki Dziewic i Wdów Konsekrowanych

Msza św. w ramach Pielgrzymki Dziewic i Wdów Konsekrowanych

Redakcja

Msza św. w ramach Pielgrzymki Dziewic i Wdów Konsekrowanych została odprawiona w sobotę, 5 grudnia na Jasnej Górze. Na modlitwie spotkały się nieliczne przedstawicielki tej drogi powołania, a około 300. osób łączyło się za pośrednictwem transmisji on-line.

Dziewice i wdowy konsekrowane zobowiązują się do życia w czystości, służąc Bogu w codzienności, w pracy, w miejscu, gdzie mieszkają, wśród osób, które spotykają każdego dnia. W Polsce indywidualne życie konsekrowane prowadzi 340 dziewic i ponad 360 wdów.

Mszy św. o godz. 11.00 w Kaplicy Matki Bożej przewodniczył bp Arkadiusz Okroj, biskup pomocniczy diec. pelplińskiej, referent ds. formacji stanu dziewic w tej diecezji.

„Wbrew wszystkiemu zainteresowanie tą formą życia nie maleje, przeciwnie – wzrasta. Obecne są w bardzo wielu środowiskach – pracują w szpitalach, instytucjach kościelnych, urzędach, szkołach, mediach, branżach turystycznej, sportowej, handlowej, są lekarzami, terapeutkami, czy emerytkami” – mówił w homilii bp Arkadiusz Okroj.

„Podejmują szereg inicjatyw, które są adresowane do ludzi, którzy potrzebują wsparcia. A przede wszystkim ewangelizują przez swoją obecność, są znakiem tej rzeczywistości, do której my wszyscy zmierzamy, są znakiem czystości. Włączają się we wszelkie inicjatywy w parafiach, ewangelizują środowiska pracy, są zaangażowane w ruchach i wspólnotach modlitewnych” – podkreślał ks. biskup.

„Czego Wam życzyć? Niech Pan Bóg dotyka waszych serc. Jesteście naprawdę bardzo potrzebne. W czasach spektakularnej manifestacji zła bądźcie takim znakiem nadziei. Bądźcie promotorkami Dobrej Nowiny, promotorkami wartości ewangelicznych, czystości, wewnętrznej wolności. Niech Pani Jasnogórska nie przestaje was wspierać w życiu konsekrowanym, które realizujecie w świecie, w stanie dziewic i wdów. Dobrze, że jesteście w tych czasach pośród nas” – mówił bp Okroj.

W dniach 3-5 grudnia tradycyjne, doroczne rekolekcje dla dziewic i wdów konsekrowanych oraz kandydatek były prowadzone on-line w łączności z jasnogórskim sanktuarium, a centralnym ich punktem była Msza św. na Jasnej Górze.

o. Stanisław Tomoń
BPJG/ dr

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda