Home WiadomościZ kraju Msza święta w rycie dominikańskim

Msza święta w rycie dominikańskim

Redakcja

Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza na msze święte wotywne o Świętym Różańcu Najświętszej Maryi Panny w rycie dominikańskim, które 6 i 27 października zostaną odprawione w kościele Świętego Idziego w Krakowie.

Obie msze celebrował będzie i kazanie wygłosi dominikanin o. Wojciech Gołaski, który na co dzień pracuje w klasztorze Świętej Katarzyny Sieneńskiej w stolicy Estonii – Tallinie. Inicjatywa związana jest z obchodzonym w październiku miesiącem różańcowym.

W czasie Eucharystii asystę liturgiczną zapewni Fundacja Grzegorza Wielkiego, a za organizację odpowiada Inicjatywa „Coetus Fidelium”. Posługę gregoriańskiego kantora pełnił będzie Marcin Bornus–Szczyciński, wspierany przez dominikańskich braci studentów z Krakowa.

Zakon Kaznodziejski uchodzi za prekursora nabożeństw różańcowych. Dominikanie, którzy różańcem przepasują swoje habity, rozpowszechnili modlitwę różańcową w dzisiejszej postaci u schyłku XV wieku. Od tamtego czasu bracia kaznodzieje nieustannie głoszą pobożność różańcową.

Msze święte w kościele Świętego Idziego przy ul. Grodzkiej w Krakowie 6 i 27 października o godz. 15.30.

liturgia.pl/dominikanie.pl

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda