Home WiadomościZ kraju Muszę być świętym jak największym! – nowość w Bratnim Zewie

Muszę być świętym jak największym! – nowość w Bratnim Zewie

Redakcja

Nakładem wydawnictwa Bratni Zew 22 maja ukaże się nowa książka o. Jerzego Szyrana OFMConv Muszę być świętym jak największym. Model doskonałości według „Regulaminu życia” św. Maksymiliana Marii Kolbego. To kolejna pozycja franciszkańskiego wydawnictwa, wpisująca się w jubileusz 125-lecia urodzin św. Maksymiliana Marii Kolbe.

Ojciec Maksymilian od samego początku chciał być świętym. Do sprawy podszedł  programowo i z pasją. Jako młody kapłan podczas rekolekcji w lutym 1920 roku ułożył dla siebie Regulamin życia (Regulamentum vitae). Być świętym jak największym jest praktyczną i twórczą lekturą zasad życia duchowego ojca Kolbego. Choć tekst powstał sto lat temu, nic nie stracił ze swej mądrości. Odczytanie Regulaminu w perspektywie współczesnej myśli teologicznej i duchowości XXI wieku pozwala odkryć jego aktualność i głębię. Prawdę i skuteczność proponowanych zasad życia, w którego centrum stoi Bóg i Niepokalana, potwierdza niezmiennie heroiczna świętość Męczennika Miłości. Książka ta ucieszy nie tylko jego czcicieli i członków Rycerstwa Niepokalanej, ale każdego, kto w dzisiejszych warunkach również chce być świętym.

O autorze:

Jerzy Szyran OFMConv – ur. w 1968 w Pabianicach – franciszkanin, doktor teologii. Jest wykładowcą teologii moralnej, cenzorem kościelnym książek i treści religijnych, redaktorem naczelnym rocznika teologicznego „Lignum Vitae”, członkiem Stowarzyszenia Teologów Moralistów w Polsce. Jest autorem wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich z zakresu teologii moralnej. Prowadzi stronę internetową szyran.franciszkanie.pl. Laureat nagrody Pro Redemptione.

Jerzy Szyran OFMConv

Muszę być świętym jak największym.
Model doskonałości według Regulaminu życia św. Maksymiliana Marii Kolbego

176 str.
Format 129×208 mm 
oprawa miękka
ISBN 978-83-7485-341-5
Cena det. 20 zł

Wydawnictwo Bratni Zew
www.bratnizew.pl 

Muszę być świętym jak największym – Pressbook (PDF)

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda