Home WiadomościZ kraju MWM: przygotowania do XIV Mariańskiego Spotkania Młodych

MWM: przygotowania do XIV Mariańskiego Spotkania Młodych

Redakcja

Praca wre, w głowach kipi, a serca wciąż gorące. Mariańska Wspólnota Młodych zakończyła właśnie triadę swoich spotkań przygotowujących tegoroczne, XIV już, Mariańskie Spotkanie Młodych – czyli MARIANKI 2014.

Zaczęło się jak zwykle, w Sulejówku. Tam w terminie 14-16 marca odbyło się pierwsze, „robocze” spotkanie wspólnoty ściśle skupione wokół Marianek. To właśnie w czasie tego spotkania powstawały m.in. scenki, które mamy nadzieję pomogą zobrazować, a także wzbogacą głoszone katechezy.

Później ruszyliśmy na północ. Trafiliśmy do jedynej, nadmorskiej parafii księży marianów. W czasie weekendu 28-30 marca zamieszkaliśmy w Grzybowie nieopodal Kołobrzegu. Czas spotkania podobnie jak w Sulejówku przeznaczyliśmy na szlifowanie naszych teatralnych miniatur, jak również rozmowy o samym mariańskim spotkaniu. W niedzielę zaś, razem z naszym duszpasterzem, ks. Zbyszkiem Borkowskim MIC aktywnie włączyliśmy się w oprawę Mszy Świętej, która zgromadziła większość tutejszych parafian.

Ostatni weekend 11-13 kwietnia przyszło nam spędzić w Licheniu.  W tych dniach odbywał się  Zjazd Rodzin i Przyjaciół księży i braci ze Zgromadzenia Księży Marianów. W czasie weekendu poza czasem spędzonym na dalszych przygotowaniach spotkania udało nam się włączyć w program trwającego spotkania, gdzie mogliśmy podzielić się naszym doświadczeniem życia w relacji z Bogiem i drugim człowiekiem.

Każde spotkanie wspólnoty poza czasem poświęconym na przygotowywanie Marianek był również czasem, w którym odkrywaliśmy Boga, jak też swoje siostry i braci we wspólnocie. Dlatego każdego dnia modliliśmy się modlitwą brewiarzową, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, adorowaliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a także dzieliliśmy się swoim życiem.

Znając swoją małość i słabości prosimy o modlitwę za naszą wspólnotę, za Marianki oraz wszystkie osoby, które pragną na nie przyjechać. Jednocześnie pragniemy zapewnić wszystkich o naszej modlitwie.

Wszystkie informacje o Mariańskim Spotkaniu Młodych możesz odnaleźć na stronie spotkania: www.marianki.marianie.pl , stronie Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Księży Marianówwww.mlodzi.marianie.pl lub pytając o nie duszpasterza najbliższej mariańskiej parafii. Jeśli zaś chciałbyś wiedzieć więcej, co dzieje się w MWM’ie możesz znaleźć nas na facebooku:www.facebook.pl/MarianskaWspolnotaMlodych

Kasia (MWM)

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda