Home WiadomościZ kraju Myślałem o Tobie wcześniej, aniżeli Ty o Mnie, wcześniej niż przyjąłem człowieczeństwo

Myślałem o Tobie wcześniej, aniżeli Ty o Mnie, wcześniej niż przyjąłem człowieczeństwo

Redakcja

Po raz 91 na deskach sceny salezjańskiej przy ul. Tynieckiej 39 w Krakowie odbyła się premiera Misterium Męki Pańskiej. Widzowie mieli okazję odbyć duchową podróż od czasów Jezusa, do współczesnej historii pewnej bohaterki. Celem było odnalezienie Zbawiciela we własnym sercu.

Premierowe misterium odbyło się 29 lutego, o godzinie 15:00. Na odnowionej scenie wystąpili tradycyjnie młodzi salezjanie oraz członkowie wspólnoty “Ziemia Boga”. Reżyserem i scenarzystą tegorocznego przedsięwzięcia jest pan Marcin Kobierski, aktor krakowskiego teatru Bagatela. W szczelnie wypełnionej sali dało się odczuć atmosferę skupienia, szczególnej zadumy. Zwłaszcza, że poruszane wątki skłaniały do refleksji oraz modlitwy za tych, którzy sprzeniewierzyli się obietnicy złożonej Bogu.

Po zakończeniu premierowego Misterium odbyła się tradycyjna kolacja, podczas której zaprezentowano zdjęcia wykonane przez p. Agnieszkę Krzyształowicz oraz p. Piotra Rutkiewicza. Był to czas podsumowań i wyrażenia wdzięczności. To także doskonała okazja do wspólnego spotkania, zarówno tych, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w przygotowania, jak i widzów czy sympatyków.

Historia Zbawiciela nie wydarzyła się kiedyś. Misterium Jezusa Chrystusa trwa nadal. Jest uobecniane każdego dnia na tysiącach ołtarzy na całym świecie oraz w życiu każdego chrześcijanina. Oby historia, którą już niedługo obejrzą tysiące osób na salezjańskiej scenie w Krakowie pozwoliła choć o krok zbliżyć się do Tego, który oddał życie z miłości do człowieka.

kl. Grzegorz Chmieliński SDB
Za: seminarium.sdb.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda