Home WiadomościZ kraju Na ścianie dawnego domu Foltina odsłonięto tablicę upamiętniającą karmelitów

Na ścianie dawnego domu Foltina odsłonięto tablicę upamiętniającą karmelitów

Redakcja

Na ścianie dawnego domu Franciszka Foltina przy ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach została odsłonięta tablica upamiętniająca pobyt w tym budynku karmelitów bosych.

W czwartek (15.12) przed południem na ścianie dawnego domu Franciszka Foltina przy ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach została odsłonięta tablica upamiętniająca pobyt w tym budynku karmelitów bosych.  W latach 1892-1899, zanim wybudowano klasztor “na Górce”, na ówczesnej ulicy Zatorskiej mieściła się pierwsza wadowicka wspólnota karmelitańska, której przełożonym był św. Rafał Kalinowski. 

W uroczystości wzięli udział ojcowie karmelici z przeorem ojcem Grzegorzem Irzykiem, który również przybliżył początki wadowickiej wspólnoty i poświęcił tablicę, sąsiedzi, właściciela oraz przedstawiciele Wadowickiego Centrum Kultury z dyrektorem Piotrem Wyrobcem i kierownikiem Muzeum Miejskiego Marcinem Witkowskim na czele.

Tablicę ufundował obecny właściciel domu Stanisław Kulig. Uroczystego odsłonięcia dokonała prezes Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego Maria Talaga.

Za: wadowiceonline.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda