Home WiadomościZ kraju Nagrodzona za 40-letnią posługę na misji

Nagrodzona za 40-letnią posługę na misji

Redakcja

Medal „Benemerenti in Opere Evangelizationis” kolejny raz trafił do naszej diecezji. Zasłużonym i zapewne szczęśliwym odbiorcą, tym razem była Siostra Leokadia Krystyna Popławska ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, pochodząca z parafii w Boćkach (diecezja drohiczyńska).

Siostra Leokadia (imię zakonne) od 1981 r. pracuje na misjach. Jest związana z Burundią, Rwandą i Kamerunem. Zaangażowana była w powstanie i rozwój licznych dzieł prowadzonych na misjach: szkół, ośrodka zdrowia i wspólnot zakonnych. Troszczy się o miejscowe powołania, ich formację duchową i przygotowanie zawodowe. Dała i ciągle daje wspaniałe świadectwo wiary i miłości do Chrystusa.

Za kolejną osobę wśród najbardziej zasłużonych na polu misyjnym, Kapituła Medalu uznała Siostrę Judytę Janinę Bożek ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, która od 1979 r. pełni posługę na misjach wśród dziewcząt, kobiet, sierot, bezdomnych, osób niepełnosprawnych i ubogich rodzin w Zambii. Dzięki wielkiej determinacji zbudowała Dom Bożej Opieki w Lusace. Na podkreślenie zasługuje fakt, że ostatnie lata swojego życia spędzał w nim, znaleziony na ulicy, pochodzący z południa Polski, Pan Władysław. Siostra Judyta nie pochodzi z naszej diecezji, ale niejednokrotnie uczestniczyła w czuwaniach modlitewnych zorganizowanych dla członków Kół Różańcowych.

Uroczystość wręczania Medalu „Benemerenti in Opere Evangelizationis” Komisji Episkopatu Polski ds Misji odbywała się w Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Uroczystościom przewodniczył bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Misyjnej i inicjator Medalu.

Za: www.drohiczynska.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda