Home WiadomościZ kraju Najpiękniejszy widok na świecie

Najpiękniejszy widok na świecie

Redakcja

franciszkanie.gdansk.plNajpiękniejszy widok na… Świecie rozciąga się oczywiście z ogromnego kompleksu klasztornego Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie.

Zbudowany został niegdyś przez Krzyżaków na lekkim wzniesieniu, skąd można było patrolować wzrokiem dolinę Wisły. Dziś mieści się tam dom prowincjalny sióstr, których jest prawie sześćdziesiąt! Siostry zatrudniają ponad sto osób w Domu Pomocy Społecznej, który prowadzą.

W tym pięknym klasztorze 26 lutego 2016 roku odbyła się uroczystość z udziałem naszych braci, na czele z o. prowincjałem Janem Maciejowskim. Uroczystość, zwana też repositio reliquiarum, polegała na złożeniu do ołtarza relikwiarza ze szczątkami bł. Jana Łobdowczyka. Uroczystości wraz z Mszą św. przewodniczył ordynariusz toruński, bp Andrzej Suski, obecni byli księża, miejscowi duszpasterze, bracia franciszkanie prowincji św. Maksymiliana, siostry zakonne i świeccy. Po przedstawieniu biografii błogosławionego franciszkanina przez o. prowincjała, ks. bp Andrzej otrzymał dar od naszej Prowincji, ikonę bł. Jana z Łobdowa. Siostry z kolei podarowały Prowincji kolejną relikwię bł. Jana.

Relikwiarz, który na co dzień spoczywa w kaplicy klasztornej Sióstr Miłosierdzia, został odpieczętowany rok temu, w celu pobrania relikwii i zintensyfikowania kultu bł. Jana. Prowincja św. Maksymiliana otrzymała sporą część relikwii, o które z kolei można prosić o. prowincjała. Zwłaszcza polecać się modlitwom Błogosławionego winni ludzie związani z morzem i wodą w ogólności, bo jest on ich patronem. Pierwszym czcicielem bł. Jana z Łobdowa w naszej Prowincji została parafia w Darłówku.

Więcej (zdjęcia) na: www.franciszkanie.gdansk.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda