Home WiadomościZ kraju „Nie zostawimy Was!” – ważne słowa Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów MN

„Nie zostawimy Was!” – ważne słowa Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów MN

Redakcja

Ojciec Paweł Zając OMI – Ordynariusz Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – skierował przesłanie do oblatów, Przyjaciół Misji Oblackich, parafian wspólnot oblackich i wszystkich przywiązanych do posługi i duszpasterstwa oblackiego.

Chcemy się cali oddać służbie Bogu i drugiemu człowiekowi, na tyle na ile będzie to możliwe (…) Nie zostawimy Was! – zapewnia prowincjał

Stojąc w pustym kościele pw. św. Jakuba Większego w Obrze, nawiązał do doświadczenia kolejnej niedzieli, kiedy nasze świątynie pozostały puste. Podkreślił, że obecna sytuacja dotyka nas wszystkich i apelował, abyśmy nie poddawali się zniechęceniu. Podziękował też wielu oblatom, którzy starają się docierać do wiernych i być z nimi w taki sposób, jaki jest tylko możliwy.

Prowincjał Polskiej Prowincji skierował również słowo do misjonarzy oblatów posługujących poza granicami Polski. Wyraził solidarność z tymi, którzy w swoich krajach walczą z pandemią albo dopiero zaczynają odczuwać niebezpieczeństwo obecnej sytuacji. Zachęcił wszystkich do duchowej łączności, która bardzo mocno zakorzeniona jest w charyzmacie oblackim, szczególnie poprzez praktykę oracji przed Najświętszym Sakramentem, a w obecnym czasie w modlitwie różańcowej w intencji ustania pandemii:

Bądźmy po prostu ze sobą bardzo blisko. Codziennie o godzinie 20.30 czasu polskiego na kolanach nasze wspólnoty przed Najświętszym Sakramentem wraz z całym Kościołem odmawiają różaniec. To mocny moment prawdziwej jedności ze sobą!

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda