Home WiadomościZ kraju Niepokalanów: Na Rok Wiary – najlepsze studia z mariologii

Niepokalanów: Na Rok Wiary – najlepsze studia z mariologii

Redakcja

Po niemal osiemdziesięciu latach spełniło się wielkie marzenie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Otwarty przez franciszkanów w Niepokalanowie na progu Roku Kolbiańskiego instytut naukowy, cieszy się coraz większą popularnością. Założyciel największego na świecie klasztoru katolickiego napisał w 1933 roku: “Jeśli Niepokalana zechce, założymy Akademię Maryjną, aby w niej studiować, wykładać, publikować na cały świat, czym jest Niepokalana. Może z doktoratem z mariologii”.

Instytut Maryjno-Kolbiański „Kolbianum” to jedyny w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej ośrodek studiów mariologicznych, który zajmuje się edukacyjną w dziedzinie mariologii na wzór rzymskich uczelni „Marianum” i “Antonianum”. Swą działalność Instytut prowadzi w ramach Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Zajęcia prowadzą najwybitniejsi polscy mariolodzy z rożnych ośrodków akademickich, podejmując takie zagadnienia, jak: Maryja w Biblii, nauce Kościoła, dialogu ekumenicznym, pobożności ludowej, czy ikonografii. Aby wyjść naprzeciw potrzebom osób pracujących i na co dzień zaangażowanych w różnorodną działalność w kraju i zagranicą, studia odbywają się w trybie niestacjonarnym (4-tygodniowe zjazdy dydaktyczno-egzaminacyjne w ciągu roku). Dzięki tak dogodnym warunkom, w Niepokalanowie podejmują studia księża, siostry zakonne, kustosze sanktuariów maryjnych, liderzy grup parafialnych, a przede wszystkim Rycerze Niepokalanej z kraju i zagranicy.

Studia doktoranckie z teologii ze specjalizacją w mariologii adresowane są do osób, które posiadają stopień magistra teologii. Z kolei studia podyplomowe z mariologii mogą podjąć absolwenci innych kierunków (studiów licencjackich lub magisterskich).

Więcej informacji udziela Dyrektor Instytutu o. dr hab. Grzegorz Bartosik, prof. UKSW: [email protected], kom. 691 888 841 lub sekretariat Instytutu: tel. 46 861 30 35 (pn-pt w godz. 9.00-15.00).

Zapraszamy na www.kolbianum.strefa.pl

o. Marek Wódka OFMConv

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda